Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Albert Bichot

[produkty]

Pierwsze ślady rodziny Bichot pochodzą z 1214 roku. Osiedlili się w Burgundii w 1350 roku w Châteauneuf-en-Auxois. Herb rodu nie zmienił się od tego czasu, ani też nie zmienił się jego symbol - łania.

W 1831 roku Bernard Bichot założył w Monthélie firmę handlującą winami. Jego syn, Hippolyte, zastąpił go i kupił pierwszą winorośl w Volnay, przekonany już, że kontrola górnego strumienia jest niezbędna. Jego syn, Albert Bichot, pierwszy, który nosił to imię, nadał rodzinnemu biznesowi nowy rozmach i osiadł w centrum Beaune w 1912 roku. Drugi Albert Bichot, urodzony w 1900 roku, był pionierem handlu międzynarodowego. Ameryka Północna, Azja, Oceania… Nieustannie podróżował, aby przybliżyć miłośnikom wina na całym świecie. W drugiej połowie XX wieku jego czterech synów, Albert, Bernard, Bénigne i Jean-Marc, odziedziczyli majątek roidzinny. Nowa era ekspansji rozpoczęła się wraz z budową dużej piwnicy, nowego centrum butelkowania i winiarni. Wina były dostępne na wszystkich kontynentach świata.

Po wyruszeniu na odkrywanie świata (od Arktyki po Adélie Land), Albéric Bichot dołączył do firmy na początku lat 90. i przejął jej kierownictwo w 1996 roku. Chociaż w pełni szanuje rodzinne tradycje, jest całkowicie skoncentrowany na przyszłości. Porównuje się do „dyrygenta orkiestry, dumnego z tego, że łączy ludzi i ich talenty we wspólnym projekcie”. Wyzwań jest wiele: przejście na ekologiczną uprawę winorośli w winnicach Côte-d'Or, ciągłe dostosowywanie się do nowych rynków, zwiększenie prestiżu i ekspozycji win burgundzkich i wiele więcej. Przekonany, że jakość wina zależy od jakości winogron, skupił się na opracowaniu wcześniejszej kontroli, którą podjęto w latach osiemdziesiątych. Zapewnił zapasy i zaczął zwiększać możliwości winifikacji i starzenia piwnic w 2010 roku.

Winnice firmy obejmują obecnie 6 posiadłości, które obejmują Burgundię z północy na południe.

Region

Burgundia obejmuje 28 715 ha winorośli i może poszczycić się 100 AOC (Appellation d'Origine Contrôlée). Jego położenie geograficzne, na skrzyżowaniu wpływów śródziemnomorskich i kontynentalnych, szczególne warunki klimatyczne, ekspozycja i orientacja winnic, a także bardzo wyjątkowe gleby i podgleby sprawiają, że jest to najbardziej odpowiednie miejsce do produkcji wspaniałych win.
Przede wszystkim jest domem dla Pinot Noir (34%) i Chardonnay (48%), dwóch słynnych, znanych na całym świecie odmian winorośli. Wszystkie wina burgundzkie to wina jednowartościowe, co jest rzadkością i nadaje im szczególny charakter oraz niezwykłą precyzję.

Producent o sobie

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić planetę naszych dzieci - szacunek dla terroir i przyrody jest dla nas niezbędny. Uprawiamy zrównoważoną uprawę winorośli, opierając się na obserwacji, zapobieganiu i zwracaniu uwagi na złożone równowagi występujące w przyrodzie. Gleba jest odpowiedzialnie pielęgnowana, rozsądnie orana i nawożona materią organiczną.

Śledzimy działki naszych partnerskich hodowców z taką samą dokładnością jak nasze własne. Nasze podejście stanowi dla nich punkt odniesienia. Długofalowa wspólna praca pozwala nam wyznaczać precyzyjne cele, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowotność winogron, plony i stopień dojrzałości w czasie zbiorów.

Naszą ambicją jest dostarczenie niepowtarzalnych wrażeń i emocji, poprzez odkrywanie istoty win burgundzkich.

Każdy rocznik to wyzwanie; każde wino to unikalna historia, terroir do ujawnienia, klejnot. Szacunek do natury, stała troska i skrupulatność; to nasze motto.

Każde wino, które nosi sygnaturę Albert Bichot, niezależnie od tego, czy pochodzi z naszych posiadłości, czy jest wytwarzane z winogron zakupionych od naszych partnerskich plantatorów, zapewnia niezachwianą jakość i precyzję przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich swoich właściwości.

Doskonałe wyniki na prestiżowych konkursach i pochlebne komentarze wyspecjalizowanych dziennikarzy potwierdzają, że nasze zaangażowanie w wysoką jakość pracy w długim okresie kończy się sukcesem.

Zachęcamy do odwiedzenia ofichalnej strony francuskiego producenta win Albert Bichot.

Kup wina od francuskiego producenta Albert Bichot w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

PH ALGO Alina Golik
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

515-258-661
NIP: 821 002 10 47
REGON: 710284309