Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Beringer

[produkty]

Firma Beringer jest znana z tego, że jako lider w branży winiarskiej ustanowiła wiele „pierwszych”. Byli jednym z pierwszych obiektów zasilanych grawitacyjnie i jednym z pierwszych, które działały przy użyciu ręcznie wykopanych jaskiń i piwnic. Jako pierwsi zorganizowali publiczne wycieczki w 1934 roku, rozpoczynając tradycję gościnności Napa Valley. Są pierwszą i jedyną winiarnią, która ma zarówno czerwone, jak i białe wino, które zostało nazwane najlepszym winem roku przez magazyn Wine Spectator.

Pasja ma cudowną moc przekształcania zwykłych przedmiotów w obsesję, przekształcania codziennych zadań w sztukę. W firmie Beringer żyją swoją pasją od ponad 144 lat.

Historia firmy Beringer sięga roku 1868, kiedy Jacob Beringer, zwabiony możliwościami nowego świata, wypłynął ze swojego domu w Moguncji w Niemczech do Nowego Jorku. Jednak po usłyszeniu, że skalista gleba na zboczach i żyzne dno doliny Napa Valley przypomina winnice w Niemczech, w 1869 roku Jacob udał się do Kalifornii. Został brygadzistą w piwnicy Charlesa Kruga, jednego z pierwszych komercyjnych winiarzy w Napa. Kilka lat później, w 1875 roku, Jakub i jego brat Frederick kupili 215 akrów tuż obok Charlesa Krug w St. Helena za 14 500 dolarów. Ta działka, znana jako Los Hermanos (bracia), stała się sercem posiadłości Beringera.

W tej posiadłości bracia Beringer nadzorowali pierwsze zbiory i miażdżenie w 1876 r. Gdy Jakub był winiarzem, a Fryderyk finansistą, bracia wyprodukowali około 40 000 galonów wina, czyli 18 000 skrzynek w pierwszym roku. Aby zrobić miejsce dla zbiorników fermentacyjnych, ukończono pierwsze dwa piętra Starej Winnicy, a chińscy pracownicy zaczęli kopać 1200-metrowy tunel do przechowywania wina do leżakowania.

Oprócz historycznej Starej Winnicy oraz krętych jaskiń i tuneli winiarskich, Beringer ma jedną z najlepszych posiadłości w Dolinie Napa, co sprawia, że warto odwiedzić to miejsce. Aby zrobić miejsce dla domu znanego obecnie jako Rhine House, Frederick przeniósł rezydencję Jacoba, Hudson House, w 1883 r. 200 stóp na północ przy użyciu koni i kłód. Kilka lat później bracia posadzili wiąz wzdłuż Main Street przed winiarnią, która obecnie tworzy zielony tunel, który zachwyca odwiedzających i sąsiadów. W 1967 roku Beringer Winery została uznana za Stanowy Punkt Historyczny ze względu na jej znaczenie dla historii Kalifornii. W 1972 roku Dom Renu znajduje się w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.

W 1887 roku Beringer zdobywa nagrodę na targach Mechanics Institute Exposition w San Francisco, pierwszą z wielu na przestrzeni lat. W późniejszych czasach godne uwagi wyróżnienia to tytuł nr 1 wina roku za Cabernet 1986 przez Wine Spectator (edycja z 1990). Sześć lat później Wine Spectator nazwał Chardonnay nr 1 winem roku 1994 (edycja 1996) - jest ono wyjątkowe, ponieważ nie tylko jest to pierwszy przypadek, gdy białe wino zdobyło to pierwsze miejsce, ale Beringer jest pierwszą i jedyną winiarnią, która kiedykolwiek otrzymała nagrodę za zarówno czerwone, jak i białe wino. W 2012 roku Wine Spectator ogłosił Knights Valley 2009 nr 8 winem roku.

Po śmierci Fryderyka w 1901 r., a następnie śmierci Jakuba w 1915 r., jego dzieci, Charles i Bertha Beringerowie, przejęli na własność winnicę Beringer.

Podczas gdy większość winnic zamknęła swoje podwoje na początku prohibicji w 1920 r., Beringer nadal działał w tym okresie na podstawie licencji federalnej, która zezwalała im na produkcję wina do celów religijnych. Oczywiście Beringer wyszedł poza sprzedaż wina sakramentalnego kościołom, co kryje się za etykietą Whisper Sister.

Po prohibicji, Beringer była pierwszą winiarnią, która oferowała publiczne wycieczki, turystykę wina musującego w Napa Valley. Zostało to dodatkowo rozszerzone w 1939 roku, kiedy winiarz Fred Abruzzini rozdał ulotki i mapy na wystawie Golden Gate na Treasure Island. Gwiazdy Hollywood, takie jak Carole Lombard i Clark Gable, również dotarły do Beringer. Ze względu na wspaniałą posiadłość i wielokrotnie nagradzane wina stało się i pozostało ulubionym celem podróży.

W ciągu ostatnich 142 lat nastąpił postęp w produkcji wina i nadal istnieje kilka znaczących ulepszeń. W 1977 roku Beringer rozpoczął fermentację Chardonnay i Cabernet w beczkach z francuskiego dębu. Zaczynając z Bobem Steinhauerem, kierownikiem winnicy w 1979 roku, rozpoczęli legendarną współpracę z ich uprawą. Kontynuując bycie pionierem, w 1989 roku Beringer uruchomił pierwszy formalny program badań i oceny sensorycznej. Rozszerzenie w 2012 roku pozyskiwania winnic na środkowe wybrzeże również poszerzyło portfolio firmy Beringer.

Podobnie jak inwestycje w innowacje, Beringer głęboko zainwestował w swoich winiarzy, ze średnim stażem prawie 18 lat na winiarza. W 1971 roku Myron Nightingale dołączył do Beringera jako 5 winiarz. Opracował specjalne francuskie wino w stylu Sauternes o nazwie Nightingale, które do dziś jest produkowane i butelkowane w winnicy. Ed Sbragia dołączył do Myrona jako asystent winiarza. Wspólnie wypuścili kolekcję Private Reserve, używając specjalnie wyselekcjonowanych winogron Cabernet i Chardonnay. Ed, oczywiście, awansował na winiarza w 1984 roku. Laurie Hook została siódmym winiarzem w 2000 roku, a Ed pozostał na stanowisku Winemaker Emeritus. Wreszcie, w 2015 r. prawnuk Jacoba Beringera, Mark Beringer, wrócił do Beringera jako główny winiarz, a Laurie Hook została emerytowaną winiarką.

Posiadłość Beringer zapewnia wyjątkowe spojrzenie na przeszłość Napa Valley. Ozdobiony okazałą XIX-wieczną architekturą i zielonymi ogrodami, Beringer to nie tylko jedna z najpiękniejszych posiadłości w kalifornijskim kraju winiarskim, ale jako najdłużej działająca winnica w Napa jest również jedną z najbardziej historycznych. Cała posiadłość została wyznaczona jako Dzielnica Historyczna w Krajowym Rejestrze Miejsc Historycznych.

Ukończona w 1884 roku przez architekta Alberta Schroepfera dawna rezydencja Fredericka Beringera jest obecnie centralnym elementem rozległej posiadłości Beringera. Wyeksponowany drobnym, szczegółowym kunsztem z tamtego okresu, Dom Nadreński ma piękną zewnętrzną kamieniarkę, witraże i wewnętrzne panele drewniane. Budując swoją 17-pokojową rezydencję, Frederick chciał naśladować imponujący niemiecki dom rodziny Beringerów w Moguncji nad Renem. Zbudowany kosztem około 28 000 USD (przy 40 panelach witraży wartych 6 000 USD), Rhine House jest klasycznym przykładem ozdobnej architektury wiktoriańskiej z wieloma szczytami, wieżyczkami i ozdobami.

Hudson House, zbudowany około 1850 r., Znajdował się na tej posiadłości, kiedy bracia Beringer kupili ziemię w 1875 r. Pierwotnie dom stał w tym samym miejscu, co dom Rhine. Ale Frederick, ustalając, że jest to idealne miejsce dla jego 17-pokojowej rezydencji, kazał Hudson House podnieść na kłody i ciągnąć konie 200 stóp na północ, gdzie pozostaje do dziś. Dom został zbudowany przez Davida Hudsona, który był znany ze swojego udziału w buncie Bear Flag w 1846 roku w Sonomie, wydarzeniu, które odegrało kluczową rolę w uzyskaniu przez Kalifornię niepodległości od Meksyku.

Rzadkie wśród winnic Napa Valley, starzejące się tunele Beringer zostały wykopane na zboczu Spring Mountain od późnych lat 70. XIX wieku do wczesnych lat 80. XIX wieku. Chińscy imigranci wykonali żmudne zadanie ręcznego dłutowania 1200 metrów liniowego tunelu. Skała na zboczu działa jak naturalny izolator i utrzymuje temperaturę w tunelach na idealnym poziomie 58-60 stopni Fahrenheita przez cały rok z wilgotnością - idealne warunki do przechowywania wina.

Bracia Beringer zbudowali Starą Winiarnię na zboczu wzgórza, dzięki czemu mogli używać metod przepływu grawitacyjnego do produkcji wina, jak to było w zwyczaju w ich rodzinnej dolinie Renu. Budowa winnicy rozpoczęła się w 1876 roku i została uruchomiona na zbiory w 1877 roku. Konie pociągowe przywoziły wozy z winogronami drogą za winnicą na trzecie piętro. Winogrona kruszono w najnowocześniejszej wówczas kruszarce parowej. Świeżo wyciśnięty sok był grawitacyjnie odprowadzany na drugie piętro w celu fermentacji, a następnie grawitacyjnie ponownie kierowany na parter, gdzie był przechowywany i leżakowany przed butelkowaniem.

Mark Beringer, pra-prawnuk Jacoba Beringera, brata założyciela winnic Beringer, był zanurzony w winie od chwili, gdy urodził się w sercu doliny Napa. Jako bezpośredni potomek pierwszego winiarza Beringera i jedno z najbardziej znanych nazwisk rodzinnych w historii win Napa Valley, od najmłodszych lat wiedział, że pójdzie śladami swoich przodków. Jako młody człowiek spędził wiele godzin pracując w rodzinnym sklepie winiarskim na Świętej Helenie, poszerzając swoją wiedzę o winie, a także zdobywając uznanie dla win spoza słynnego regionu, który zawsze nazywał domem.

Po pobycie w liceum jako sprzedawca w historycznej posiadłości rodzinnej w Beringer, Mark ukończył Kalifornijski Uniwersytet Stanowy we Fresno z dyplomem z enologii w 1990 roku. Pragnąc zanurzyć się w produkcji wina, spędził rok w piwnicach Benziger w Sonoma, a następnie dołączył do Duckhorn w 1992 r. Mark zaczynał jako enolog, a następnie awansował na wiceprezesa ds. winiarstwa w Duckhorn. W 2009 roku Mark dołączył do Artesy jako wiceprezes i producent win.

W 2015 roku Mark Beringer wrócił „do domu”, w Beringer Vineyards, dołączając jako główny producent wina i podążając śladami uznanego winiarza Laurie Hook. „Jestem absolutnie podekscytowany, że mogę produkować wina dla tej samej winnicy, którą zbudował mój przodek, i być częścią następnego rozdziału w tej ważnej historii Beringera i Doliny Napa” - zauważa Mark.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony kalifornijskiego producenta win Beringer.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

PH ALGO Alina Golik
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

515-258-661
NIP: 821 002 10 47
REGON: 710284309