Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Bodegas San Gregorio

[produkty]

Bodega San Gregorio została założona w 1965 roku w Cervera de la Cañada i należy do Denomination of Origin Calatayud. Na tym terytorium położonym u podnóża Półwyspu Iberyjskiego, wybierane są najlepsze winogrona z dolin Ribota i Manubles, najbardziej wysuniętego na zachód obszaru apelacji. Bodega San Gregorio posiada 700 hektarów upraw położonych w okolicach Cervera, otaczających Sierra de Armantes. Średnia produkcja to około dwóch milionów kilogramów winogron. W czerwonych winogronach dominuje odmiana Garnacha, a także Tempranillo, Syrah, Cabernet sauvignon i Merlot. Macabeo w białych winogronach. Znaczną część produkcji eksportują na najbardziej wymagające rynki: do Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Holandii, Kanady, Belgii, Luksemburga, Danii, Szwecji i Norwegii i wielu innych.

Winiarnia znajduje się w Cervera de la Cañada, nad brzegiem rzeki Ribota i 15 kilometrów od siedziby hrabstwa Calatayud. Winnica jest rozprowadzana w dolinach Ribota i Manubles, które otaczają Sierra de Armantes, stąd nazwa win.

Uprawa winorośli na tym obszarze sięga co najmniej drugiego wieku p.n.e., co zostało udokumentowane po odkryciu tłoczni winorośli w miejscu Celtíbero de Segeda, położonym między gminami Belmonte de Gracián i Mara, zaledwie 20 km od Cervera. Pierwsza pisemna wzmianka o wysokiej jakości win regionu pochodzi z I wieku, a jej autorem jest Marco Valerio Marcial, pisarz satyryczny, który urodził się w Bílbilis Augusta, rzymskim mieście położonym niedaleko Calatayud. W XII wieku cystersi założyli Kamienny Klasztor i zwiększyli uprawę winorośli na tym obszarze. Plaga filoksery we Francji była bodźcem do rozprzestrzeniania się winnic na ponad 44 000 hektarów.

W 1965 roku grupa około 30 plantatorów winorośli z Cervera de la Cañada zdecydowała się założyć Bodega San Gregorio.

Winiarnia zaczęła butelkować swoje wina w latach 80-tych, podejmując nową filozofię w zakresie form produkcji i opracowywania. W latach 90. rozpoczął się eksport wina do Wielkiej Brytanii, który kontynuował się w pozostałych krajach, do których jest obecnie eksportowane.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Bodegas San Gregorio.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661