Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodegas San Gregorio

Bodega San Gregorio została założona w 1965 roku w Cervera de la Cañada i należy do Denomination of Origin Calatayud. Na tym terytorium położonym u podnóża Półwyspu Iberyjskiego, wybierane są najlepsze winogrona z dolin Ribota i Manubles, najbardziej wysuniętego na zachód obszaru apelacji. Bodega San Gregorio posiada 700 hektarów upraw położonych w okolicach Cervera, otaczających Sierra de Armantes. Średnia produkcja to około dwóch milionów kilogramów winogron. W czerwonych winogronach dominuje odmiana Garnacha, a także Tempranillo, Syrah, Cabernet sauvignon i Merlot. Macabeo w białych winogronach. Znaczną część produkcji eksportują na najbardziej wymagające rynki: do Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Holandii, Kanady, Belgii, Luksemburga, Danii, Szwecji i Norwegii i wielu innych.

Winiarnia znajduje się w Cervera de la Cañada, nad brzegiem rzeki Ribota i 15 kilometrów od siedziby hrabstwa Calatayud. Winnica jest rozprowadzana w dolinach Ribota i Manubles, które otaczają Sierra de Armantes, stąd nazwa win.

Uprawa winorośli na tym obszarze sięga co najmniej drugiego wieku p.n.e., co zostało udokumentowane po odkryciu tłoczni winorośli w miejscu Celtíbero de Segeda, położonym między gminami Belmonte de Gracián i Mara, zaledwie 20 km od Cervera. Pierwsza pisemna wzmianka o wysokiej jakości win regionu pochodzi z I wieku, a jej autorem jest Marco Valerio Marcial, pisarz satyryczny, który urodził się w Bílbilis Augusta, rzymskim mieście położonym niedaleko Calatayud. W XII wieku cystersi założyli Kamienny Klasztor i zwiększyli uprawę winorośli na tym obszarze. Plaga filoksery we Francji była bodźcem do rozprzestrzeniania się winnic na ponad 44 000 hektarów.

W 1965 roku grupa około 30 plantatorów winorośli z Cervera de la Cañada zdecydowała się założyć Bodega San Gregorio.

Winiarnia zaczęła butelkować swoje wina w latach 80-tych, podejmując nową filozofię w zakresie form produkcji i opracowywania. W latach 90. rozpoczął się eksport wina do Wielkiej Brytanii, który kontynuował się w pozostałych krajach, do których jest obecnie eksportowane.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Bodegas San Gregorio.