Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Ca del Bosco

[produkty]

Są chwile bez słów, które mogą zdefiniować tylko doznania, uczucia, które docierają do serca i stają się zachwytem, radością i pięknem chwili, którą należy cenić głęboko w środku. Sztuka wina to jeden z takich momentów, arcydzieło stworzone przez talent, który posiada niewielu, w którym poświęcenie i umiejętność łączą się w magiczny, mistyczny mariaż z naturą. Nieskończoność w jednej kropli, owoc powolnej, oddanej i drobiazgowej pasji. Ludzie, podobnie jak regiony, mają powołanie. I tak oto piętnastoletni chłopiec miał intuicję tego, jak mogłoby wyglądać jego życie. Spotkanie młodego Maurizio Zanelli z łagodną Franciacortą, kiedy jego matka przeprowadziła się do Erbusco i założyła pierwszą winnicę, było pierwszym zetknięciem z miłością jego życia. Ale dopiero po wycieczce do Szampanii, do słynnych maisonów, których wino zawsze go fascynowało i inspirowało, Maurizio wrócił z niezachwianym pomysłem zrobienia czegoś podobnego. To, co kiedyś było domem z drewna kasztanowego, stało się jedną z najbardziej pionierskich winnic we Włoszech. Od tego czasu jedna zasada definiuje istotę Ca ’del Bosco: dążenie do doskonałości.

Jakie znaczenie ma dziś bajka? Bajka to strona o ponadczasowych czasach, opowieść rozkoszowana małymi łykami, której bohaterowie rodzą się ze śmiałych wizji, z idei tak pewnej i prostej jak rząd winorośli, jasnej jak sen o dmuchanym zielonym szkle. Znaczenie bajki tkwi w wyobraźni, umiejętnościach tych, którzy ją piszą i opowiadają, tych, którzy ją uzupełniają, dodając codziennie nowy rozdział. Czarująca historia Ca 'del Bosco rozpoczęła się w połowie lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy Annamaria Clementi Zanella w Erbusco we Franciacorta kupiła mały domek na wzgórzu, lokalnie zwany „Ca' del bosc”, otoczony gęstymi lasami kasztanowymi. Bajka Ca 'del Bosco jest zapisana w swoich winach, w rozległym splocie winnic, w sukcesie, o jakim marzył, pożądał i osiągnął jej autor. Maurizio Zanella zobaczył we Franciacorta kraj, który dawałby najlepsze owoce, zarówno w przypadku win spokojnych, jak i bąbelków premium: jego winiarnia była pierwszym i najlepszym wyrazem jakościowego potencjału tego obszaru winiarskiego. Pozycja osiągnięta dzięki entuzjazmowi i pasji Maurizio Zanelli, który na początku lat 70. uświadomił sobie i podążał za swoim artystycznym powołaniem, stając się liderem włoskiego renesansu winiarskiego i zmieniając dom z kasztanowca w awangardową winiarnię. Wspaniałe opowieści z Ca 'del Bosco zaczęły się od tego: od snu, bajki, która narodziła się, by przetrwać w czasie.

 

Często nazwa jest żartobliwym wynikiem fantazji, innym razem wywodzi się po prostu z metier lub sztuki. Rzadko kiedy imię ukrywa przeznaczenie, a kiedy to robi, jest to zdumiewające. Początki imienia Franciacorta są przyjaźnie związane z anegdotami i opowieściami, starożytnymi kronikami i folklorem. Ale to od Franzacurta (wywodzącej się z łacińskiego franchae curtes, regionu zwolnionego z płacenia daniny), przyjęła swoją dzisiejszą nazwę. Najważniejsze są jednak jego odległe w czasie korzenie. Referencje zdobyte dzięki wieloletnim tradycjom winiarskim, sile pomysłów, przedsiębiorczym rolnikom i odważnym przedsiębiorcom.

Jeden z pierwszych regionów, który uzyskał D.O.C. status, dawno temu w 1967 roku. Franciacorta szybko zyskała sławę dzięki produktom swojej ziemi i zaangażowaniu wszystkich, którzy inwestowali zasoby i pomysły w wysokiej jakości enologię. Nowe energie, nowy impuls, nowy entuzjazm. Nowe pokolenia, pełne pasji i innowacyjne, przyciągnięte wielkim międzynarodowym sukcesem, jaki odniosły te wspaniałe bąbelki. W 1995 roku Franciacorta otrzymała D.O.C.G. Status (Denomination of Origin Controlled and Guaranteed), będący znaczącym świadectwem nieustannego zaangażowania winiarzy w doskonałą pracę i dalszą poprawę jakości win Franciacorta. Bo wypowiedzenie dziś Franciacorta oznacza z dumą i ufnością deklarację wielkiej miłości do wina oraz do kultywowania i kultury marzeń, oznak przeznaczenia.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Ca del Bosco.

Kup wina od włoskieg producenta Ca del Bosco w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661