Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Ca di Rajo

[produkty]

Nowoczesna winiarnia w historycznym miejscu.

Założona w 2005 roku dzięki doświadczeniu rodziny Cecchetto, producentów wina od 1931 roku, winiarnia Ca ’di Rajo jest prowadzona przez braci Simone, Alessio i Fabio; ma zdolność produkcyjną 3 mln litrów, z czego 1,4 można wykorzystać w autoklawach (podczas zbiorów część moszczu jest przechowywana w chłodni; dzięki tej procedurze może być stosowany na bazach win musujących do odświeżania win).

Firma wykorzystuje najbardziej innowacyjne technologie winiarskie, jednak jej nowoczesny obiekt i młody zespół znajdują się w fascynującym kontekście historycznym, na osiedlu położonym w średniowiecznej wiosce.

Symbole wspaniałej przeszłości wsi, która rozciąga się od Conegliano do Oderzo, Chiesetta del Carmine, sąsiedniego Casa Convento i wieży Rai z XIV wieku, stoją obok nowocześnie zaprojektowanej winnicy.

Pod koniec XIX wieku Bellussera, innowacyjna metoda uprawy winorośli, zrewolucjonizowała agronomiczną kulturę treviso. Na zagrożone nowymi chorobami rozprzestrzeniającymi się na polach pod koniec XIX wieku, weneckie rolnictwo zareagowało pomysłem Girolamo i Antonio Bellussi, dwóch braci z Tezze di Piave, którzy zmienili tradycyjną metodę uprawy winorośli.

Stworzyli Bellussera, nowy system treningowy, który podnosi winorośl na wysokość do 4 metrów nad ziemią, układając je w półkole. Podniesiona i chroniona roślina mogła wreszcie rosnąć i rosnąć, uwalniając cały swój wigor. Bellussera umożliwiła rolnikom zwiększenie produkcji winogron, podczas gdy obszar między rzędami był wykorzystywany pod uprawy zbóż, które były niezbędne dla rolników do wyżywienia siebie i swoich rodzin.

Korzyści płynące z tej nowatorskiej metody szkoleniowej radykalnie zmieniły wygląd wsi Treviso, jednocześnie chroniąc jej tożsamość: lokalna filozofia i wiedza były zagrożone wpływem nowych systemów rolniczych, które były rozwijane w tym samym czasie w Europie. Bellussera ograniczył ich wpływ, chroniąc krajobraz i wyjątkowość jego mieszkańców.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Ca di Rajo.

Kup wina od włoskiego producenta Ca di Rajo w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661