Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Campari Group

[produkty]

Campari to włoska firma działająca od 1860 roku w branży markowych napojów. Produkuje alkohole, wina i napoje bezalkoholowe. Od jego sztandarowego produktu, Campari Bitter, jego portfolio zostało rozszerzone o ponad 50 marek, w tym Aperol, Appleton, Campari, Dreher, Cinzano, SKYY Vodka, Espolón, Wild Turkey i Forty Creek Whiskey.

Założona w Mediolanie przez Gaspare Campari, a obecnie z siedzibą w Sesto San Giovanni, Grupa jest obecnie firmą globalną, zajmującą się marketingiem i dystrybucją swoich produktów w ponad 190 krajach na całym świecie.

Produkcja jest skoncentrowana w czternastu zakładach produkcyjnych: cztery z nich znajdują się we Włoszech, jeden w Grecji, jeden w Szkocji, jeden na Ukrainie, jeden w Stanach Zjednoczonych, jeden w Argentynie, dwa w Brazylii i na Jamajce oraz jeden w Meksyku.

Początki Gruppo Campari sięgają 1860 r., Kiedy to narodziła się jej flagowa marka i charakterystyczny czerwony napój Campari. Urodzony w 1828 roku Gaspare Campari, wynalazca przepisu, był dziesiątym dzieckiem prostego rolnika. W wieku 14 lat zaczął pracować jako kelner i zaczął bardzo interesować się zwyczajami picia ludzi, zaczynając tworzyć produkt, który miał nosić jego imię. Decydując się na otwarcie własnego baru, odniósł taki sukces, że otworzył kolejny w sercu Mediolanu, robiąc w piwnicy własne nalewki, likiery kremowe i bitter. Jego wybór lokalizacji w pobliżu Duomo zbiegł się w czasie z otwarciem Galerii Vittorio Emanuele, przyczyniając się do sławy baru i jego bitterów, zwanych wówczas Bitter all'Uso d'Olanda, który stał się wówczas niezwykle popularny.

W 1904 r. zainaugurowano historyczny zakład produkcyjny w Sesto San Giovanni (działał do 2005 r., Kiedy to otwarto nowy zakład produkcyjny w Novi Ligure).

W 1926 roku Davide, syn Gaspare'a, przekształcił firmę, rezygnując z produkcji wszystkich napojów innych niż gorzki Campari i Cordial Campari. Davide poświęcił swoją ogromną energię i determinację, by uczynić markę znaną na całym świecie.

W 1932 roku pojawił się Camparisoda, pierwszy na świecie aperitif w postaci jednej porcji. Butelka została zaprojektowana przez Fortunato Depero, jednego z najsłynniejszych artystów futurystów tamtych czasów. Ikoniczna butelka, niezmieniona do dziś, stała się symbolem codziennych „użytecznych” przedmiotów projektowych we Włoszech i na świecie. Według ważnego włoskiego magazynu informacyjnego La Domenica del Corriere [The Sunday Courrier] nowy obiekt był „prawdziwą nowością i cudem sezonu”. Wynalazek Depero miał wiele wysoce innowacyjnych funkcji. Był to pierwszy produkt jednodawkowy, był gotowy do spożycia i zawierał idealną mieszankę przed kolacją Campari i sody. Uderzający wygląd butelki przypominał odwróconą szklankę.

Davide Campari zmarł w 1936 roku; dziesięć lat później firmę zarejestrowano jako Davide Campari-Milano S.p.A. Firma koncentrowała się na tym podstawowym produkcie przez większą część stulecia, nawet po przejęciu kontroli przez Domenico Garavoglia w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Sprzedaż wzrosła szczególnie silnie w latach 60-tych; do tego czasu marki Campari były dystrybuowane w ponad 80 różnych krajach, a przez kolejne 30 lat dystrybucja obejmie 190 krajów na całym świecie.

Przełomowy krok miał miejsce na początku lat 90. Szybka konsolidacja światowego rynku napojów, a zwłaszcza utworzenie niewielkiej liczby dominujących graczy, takich jak Diageo i Allied Domecq, skłoniły Campari do dokonania wyboru między dołączeniem do wyścigu o wielkość rynku lub po prostu obroną swojego podstawowego, ale niszowego produktu. Pierwszy krok w kierunku zbudowania konkurencyjnego portfolio na rynku globalnym nastąpił w 1995 roku wraz z przejęciem włoskiej firmy holenderskiej grupy BolsWessanen. Przyniosło to szereg czołowych nazwisk, takich jak Crodino, Cynar, Lemonsoda, Oransoda, Biancosarti i Crodo.

W 1998 roku grupa przeszła dalszą ekspansję poprzez nabycie mniejszościowego pakietu udziałów i praw do światowej dystrybucji (z wyjątkiem USA) w spółce Skyy Spirits LLC, właścicielu SKYY Vodka. W ramach transakcji Skyy Spirits, LLC została dystrybutorem całego portfolio Campari w USA. Później w 1998 roku grupa uzyskała włoskie prawa do dystrybucji Lipton Ice Tea od Unilever Group.

Zachęcamy do dowiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Campari Group.

Kup wina od włoskiego producenta Campari Group w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-710-801