Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Castel Mimi

[produkty]

Castel Mimi szczyci się z pozycji jednej z największych atrakcji turystycznych w Mołdawii. Wymienione w pierwszej 15 najpiękniejszych winnic na świecie; prezentują historię i nowoczesną architekturę 30 000 zwiedzających, którzy co roku przyjeżdżają z ponad 80 krajów na całym świecie. Zwiedzający mogą rozkoszować się wycieczką po jedynym zamku w Mołdawii, dowiedzieć się o wyjątkowej roli Castel Mimi w mołdawskiej historii winiarstwa, dowiedzieć się, jak podtrzymują mołdawskie tradycje w ich jedzeniu i winie oraz odkrywać wspaniałe tarasy i wiecznie zielone ogrody. Catel Mimi to winiarnią przyjazna rodzinom, a odwiedzający zarówno młodzi, jak i starsi będą zachwyceni wizytą w tym cudownym miejscu.

Historia winiarstwa w Mołdawii rozpoczęła się na długo przed stworzeniem przez Constantina Mimi Castel Mimi; około 3000 lat temu. Od tamtej pory przemysł winiarski przeszedł długą drogę i doświadczył wielu zmian. Historia winiarstwa zaczyna się od Constantina Mimi, ostatniego gubernatora Besarabii i jednego z najbardziej płodnych winiarzy i polityków XX wieku.

Legenda Constantin Mimi

Legendy tworzą wspaniali ludzie, którzy dokonują wielkich rzeczy, kierując się swoją pasją i marzeniami, nie bojąc się ciężkiej pracy i poświęcenia. Jedna z tych osób jest twórcą Castel Mimi; Constantin Mimi, pionier, emblematyczny producent wina i ważna postać publiczna XX wieku. Poświęcił swoje życie winu. Wykorzystując wiedzę zdobytą w Europie Zachodniej, Constantin Mimi zdołał zbudować pierwszy zamek w Mołdawii. To doprowadziło go do produkcji doskonałych win i podnoszenia standardów poprzez wdrażanie nowych technologii. Dzięki jego działaniom kilkakrotnie uratowano krajowy przemysł winiarski, dzięki czemu Mołdawia może być dziś jednym z czołowych producentów wina na świecie.

Dziedzictwo Constantina Mimi trwa. Zamek wraz z jego tajnymi przepisami i pracowitym podejściem został przekazany przyszłym pokoleniom winiarzy, którzy oddają mu sprawiedliwość, kontynuując produkcję wysokiej jakości win, odpowiednich na każdą okazję.

Wyjątkowa jakość win Castel Mimi jest możliwa dzięki ich długiej historii pionierskich nowych technologii, idealnym i wyjątkowym warunkom uprawy winnic oraz pasji i wiedzy, którą ich winiarze wnoszą na każdy etap procesu produkcyjnego.

Winnice Castel Mimi znajdują się w regionie Codru w Mołdawii, gdzie znajdują się na zboczach wzgórz Speia w pobliżu rzeki Nistru. To położenie w połączeniu z wyjątkową strukturą gleby i klimatem stwarza idealne warunki do uprawy winorośli, umożliwiając im rozkwit i produkcję najlepszych win.

Winorośle są w wieku od 5 lat, jak Viorica, do 20 do 30 lat. Leżą na obszarze 170 hektarów, ale dodatkowe plony są pozyskiwane od lokalnych producentów winogron, co oznacza, że producent uprawia winorośl na około 400 hektarach rocznie.

Aby mieć pewność, że produkowane są wyłącznie wina najwyższej jakości, zbierają ręcznie w małych szkatułkach i kroją ponad 30% winogron, aby uzyskać lepszy i bardziej skoncentrowany smak. Pracując głównie ręcznie, unikają zanieczyszczania powietrza maszynami, co oznacza lepsze środowisko uprawy winorośli.

Ich wina czerwone i niektóre białe dojrzewają w najlepszych beczkach z francuskiego dębu, które mają największą gęstość drewna. W Castel Mimi znajdziesz największy francuski park beczek w całej Mołdawii.

Produkcja wina łączy tradycję z najnowocześniejszą technologią. Aby utrzymać status doskonałości w produkcji wina, nigdy nie poprzestają na tym, co najlepsze. Castel Mimi jest bardzo dumne ze swojego najnowocześniejszego sprzętu i zespołu winiarzy, który pozwala im uzyskać najlepsze wino.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony mołdawskiego producenta win Castel Mimi.

Kup wina od mołdawskiego producenta Castel Mimi w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661