Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Castellani Cevin S.P.A.

[produkty]

„Od 1903 roku moja rodzina eksportuje z Toskanii własne, najlepsze wina Estate. Zmienialiśmy się i ewoluowaliśmy przez dziesięciolecia, ale przez lata filozofia naszej pracy pozostawała niezmienna: „Jakość wina zaczyna się w winnicy”, jak mawiali moi przodkowie. Dziś, gdy wkraczamy w ten wiek, naszym celem i dążeniem jest to, czym zawsze było: stworzyć niezapomniane wina. To jest powód, dla którego nasza praca w ciągu ostatnich dziesięciu lat była tak pełna pasji, inwestując w badania i nowe technologie piwnic ”. - Piergiorgio Castellani

Narodziny firmy Castellani - koniec XIX wieku

Firma Castellani została założona w Montecalvoli pod koniec XIX wieku, gdy Alfred, wieloletni hodowca winorośli, decyduje się na butelkowanie i sprzedaż swojego wina.

Początek eksportu – 1903 r.

Syn Alfredo, Duilio, wraz ze swoim bratem Mario rozpoczynają ekspansję firmy. Duilio, człowiek skrupulatny i sumienny, bierze czynny udział w każdym etapie pracy. Najważniejsza winnica to ta położona w Santa Lucia, w żyznej dolinie Arno, gdzie produkowane jest i butelkowane w typowych słomianych butelkach żywe i nadające się do leżakowania czerwone wino, zyskując zainteresowanie rynków transalpejskich. W następnych latach pierworodny syn Duilio, Giorgio, zdeterminowany i ambitny człowiek, rozpoczyna eksport na dużą skalę.

„Wielka powódź” i przybycie Roberto Castellaniego – 1966 r.

Powódź z 1966 r. powoduje wielkie szkody w winnicy Montecalvoli. Postanawia się wtedy tymczasowo przenieść firmę do posiadłości Burchino, położonej na wzgórzach wioski Terricciola. Brat Giorgio, Roberto, znakomity dziennikarz gazety „Il Giornale del Mattino” we Florencji, spieszy się, by pomóc odgarnąć błoto z rodzinnej winnicy. Następnie decyduje się zostać i przyczynia się do rozwoju firmy.

Odrodzenie Chianti - lata 70-te

Roberto, kulturalny i kosmopolityczny człowiek, rozpoczyna pionierską działalność na odległych rynkach, stając się jednym z orędowników międzynarodowego sukcesu Chianti. Nabycie winnicy Poggio al Casone zbiega się z rozbudową winnicy w posiadłości Travalda w Santa Lucia.

Ogień noworoczny – 1982 r.

W noc noworoczną 1982 r. wybucha pożar na terenie firmy. Wydaje się, że to koniec. Jednak w ciągu kilku miesięcy bracia Castellani nabywają posiadłość Campomaggio i dzięki wkładowi Piergiorgio, syna Roberta, firma nabiera siły.

Innowacyjny ładunek Piergiorgio - Nowy wiek

Badania winiarskie i technologiczne są wspierane przez sprytnych specjalistów, takich jak enolog Sabino Russo i agronom Carlo Burroni. Dziś ta stuletnia firma z wielkim entuzjazmem realizuje cel produkcji win, które są wyrazem jednego z najwspanialszych regionów enologicznych świata: Toskanii.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Castellani.

Kup wina od włoskiego producenta Castellani w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661