Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Santi

[produkty]

Winiarnia Santi odgrywa kluczową rolę w historii Valpolicella od 1843 roku, kiedy została założona w Illasi, starej wiosce na wschodnim krańcu dzielnicy Werona, w pobliżu gór Lessini, tutaj w cieniu średniowiecznego zamku, w dolinie znanej wówczas jako Longazeria, Carlo Santi założył swoją piwnicę, aby produkować wina typowe dla tej dzielnicy. Od samego początku rodzina Santi skupiała się na jakości i najlepszych surowcach, używając tylko najlepszych winogron z najwyższego obszaru uprawy własnej posiadłości. Sukces win przekonał winiarnię do zakupu większej ilości winogron od lokalnych plantatorów, z którymi z czasem wzrosły relacje zaufania i które dziś pozwalają na bezpośrednie zarządzanie winnicami.

Cavaliere Attilio Gino Santi, naukowiec zajmujący się winnicami i winami, przejął od Carlo Santiego i zintegrował dążenie do jakościowej doskonałości w selekcji winogron z badaniami i innowacjami. Attilio jako jeden z pierwszych we Włoszech zainstalował nowoczesny sprzęt do produkcji wina musującego w latach 30 . Zainwestował w opracowanie metody produkcji win musujących, która uczyniła go w tamtym czasie punktem odniesienia dla włoskich szkół enologicznych, które zaczęły badać „jakościowe musowanie”.

Trzecie pokolenie, reprezentowane przez Guido Santi, umocniło specjalizację winnicy w kierunku produktów prestiżowych, całkowicie wycofując produkcję win podstawowych i dążąc do dalekowzrocznego przełomu jakościowego, który pozostała część włoskiego przemysłu winiarskiego naśladowała w kolejnych dziesięcioleciach.

W 1974 roku wytwórnia win stała się częścią Gruppo Italiano Vini, modernizując struktury i urządzenia, potwierdzając zaangażowanie winnicy w jakość, przywiązanie do obszaru uprawy i dalszą koncentrację produkcji w lokalnych oznaczeniach Werony i Doliny Adige.

Dzisiaj Santi proponuje gamę win całkowicie reprezentatywnych dla doskonałości Valpolicella i Tre Venezie, zainspirowana zaangażowaniem w promowanie jego pochodzenia i kultury obszaru odniesienia.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Santi.

Kup wina od włoskiego producenta Santi w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661