Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Curatolo Arini

Historia tej rodziny to więzi. Nawiązuje do poprzednich pokoleń, które odważnie kroczyły ścieżką wytyczoną przez wizję założyciela; więzi z ich terytorium, z którym z dumą dzielą się historią i starymi tradycjami, a wreszcie więzi ze wszystkimi kobietami i mężczyznami, którzy przez prawie 150 lat swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wkład, aby to wszystko było możliwe.

1875
Vito Curatolo postanawia spełnić swoje marzenie i buduje winiarnię pośrodku swoich winnic w Marsali.

1880
Vito zleca słynnemu architektowi „Art Nouveau” Ernesto Basile zaprojektowanie etykiet dla swojego wina. Do dnia dzisiejszego etykiety nadal dumnie znajdują się na butelkach i są cenione na całym świecie za ich elegancję i finezję.

1890
Winiarnia rozwija się na arenie międzynarodowej i staje się jedną z pierwszych firm eksportujących wina w Marsali, które dostarczają wina do Europy i obu Ameryk.

1896
Kiedy Vito odchodzi w 1896 roku, jego synowie, Francesco, Vito, Leonardo i Giuseppe kontynuują ekspansję biznesową winnicy.

1970
W latach 70-tych spółka joint venture z Grupą Seagram. Wspomagani przez ekspertów winiarskich z kalifornijskiego Davis Wine Institute winiarnia rozpoczyna produkcję wina stołowego.

Lata 90.
W latach 90-tych z pomocą Alberto Antoniniego winiarnia rozpoczęła monowarietalny projekt: nowoczesne wina degustacyjne, które wyrażają wszystkie unikalne cechy i smaki naszych różnych terroirów.

Dzisiaj
Dziś wnuk Roberto i prawnuk Sergio Vito spełniają swoje marzenie razem z nowym pokoleniem Riccardo i Alexandrą.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Curatolo Arini.

Kup wina od włoskiego producenta Curatolo Arini w naszym sklepie internetowym.