Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Domaine Preignes Le Vieux

Wina Preignes le Vieux: to bogata i zróżnicowana kolekcja win odzwierciedlająca różnorodność ich terroirów. Z nadrzędnym przesłaniem przyjemności i towarzyskości.

Preignes Réserve
Pozostałości rzymskiej willi ze średniowieczną architekturą i miejscem wpisanym na listę Preignes le Vieux pozostaje skarbnicą w historii regionu Pays d'Oc. Jej wina mają silną więź z bogatą przeszłością, odzwierciedloną w tym rezerwacie, oferującym ogromne bogactwo aromatów.

Preignes Tradition
Tradycja, bo te wina to historia. Roczniki, na których zbudowano Preignes le Vieux. Podstawa win, która wyraża związek producenta z jego przeszłością i więź z ich terroirami.

Preignes Les Étonnants
Wina produkowane z niezwykłych odmian winogron, które podkreślają specyficzny charakter ich owoców: Muscat, Grenache, Mourvèdre, Cabernet Franc i Alicante. Rzadkie lub niezbyt często „samotne” (głównie mieszane) wina zaskakują swoją charakterystyczną osobowością i intensywnością smaku.

Preignes Les Grains
Te ostatnie zapomniane ziarna Viognier doskonale oddają zapach Preignes.

Preignes Prestige
Szczególną uwagę przywiązują do win produkowanych z ich najlepszych poletek: dobre zagęszczenie, leżakowanie w beczkach przez ponad 10 miesięcy i odciąganie bardzo dojrzałych owoców. Produkowane w ograniczonych ilościach, z pewnością okaże się, że tym eleganckim, pełnym i okrągłym winom trudno się oprzeć.

Kolekcja Preignes
Wino to, wytwarzane z działek ziemi w 3 obszarach (równiny Petit Verdot i Cinsault, wulkaniczne i gliniaste gleby żwirowe dla Syrah), wydobywa z winogron to, co najlepsze. Żmudna praca w winnicach (w tym zielone zbiory), staranna ekstrakcja soków podczas winifikacji i powolny proces dojrzewania w beczkach składają się na wyjątkowy rocznik.

Położony między Béziers i Agde, na słonecznych tarasach winnic Langwedocji, winiarz Jérôme Vic i ekspert winiarski Aurélie Vic witają w Domaine Preignes le Vieux, wyjątkowej lokalizacji, która przez ostatnie pięć pokoleń została starannie zachowana przez pełnych pasji mężczyzn i kobiety.

W samym sercu przepięknych śródziemnomorskich krajobrazów, miejsce to szczyci się unikalnym dziedzictwem z własnym XIII-wiecznym pałacem. Połączenie tradycji i innowacji. Produkowane tu wino jest wynikiem wielowiekowej kultury i rodowego savoir-faire. W rzeczywistości Domaine Preignes le Vieux znajduje się na rzymskich pozostałościach, co jest świadectwem tradycji winiarskiej sięgającej ponad 2000 lat.

W sercu winnic to magiczne i urokliwe miejsce zaprasza do cofnięcia się w czasie.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Domaine Preignes Le Vieux.

Kup wina od francuskiego producenta Domaine Preignes Le Vieux w naszym sklepie internetowym.