Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Domaine Vrignaud

[produkty]

Domena Guillaume Vrignaud

Każdy ma swoją interpretację tego, czym powinien być Chablis, jaki styl powinien przyjąć. Wykorzystując 29 hektarów wokół Fontenay-près-Chablis, Domaine Vrignaud ma bardzo specyficzne podejście Terroir. Patrzenie w przyszłość to przede wszystkim świadomość własnego dziedzictwa i chęć jego obrony pod każdym względem. W terenie konieczne jest poznanie działek położonych w warstwach portlandzkiej i kimerydowej, pielęgnacji winorośli, czy są to klony, czy też pochodzą z masowej selekcji i naturalnie z produkcji w rolnictwie ekologicznym.

Rolnictwo ekologiczne to nie celowość, to sposób myślenia, sposób na ukazanie terroir. W winnicy rodzi się wino, a nie w piwnicy. Tłoczenie, produkcja wina ograniczająca nakłady, używanie kadzi lub beczek ukazuje teren, piwnice, klimat, jagody i know-how domeny. To know-how i ta nieustanna troska ożywiają każdego dnia styl win Chablis. Zwieńczeniem filozofii jest więcej niż styl wina. Ta filozofia to równowaga. Równowaga winnic i środowiska, zatok i geologii, win i emocji, które muszą wywołać u każdego z degustatorów.

Podstawą ziemi jest przede wszystkim podziemia i gleba, z której winorośl czerpie składniki odżywcze i tworzy tajemną alchemię kolorów, aromatów i smaków.

Jeśli charakter gleby jest kluczowym elementem terenu, wiele innych czynników naturalnych ma wpływ na jakość, typowość i wyraz wina: ekspozycja działki, jej wysokość nad poziomem morza, głębokość i osuszanie gleby, klimat warunki roku, mikroklimat. W winorośli według wyboru i zgodnie z zasadami metod uprawy, wielkości do zbiorów winorośli oraz w piwnicy podczas procesu produkcji wina i jego winifikacji.

Obszar wyznaczony przez niektóre wina Chablis znajduje się na glebie wapiennej z górnej epoki jurajskiej. Najbardziej reprezentatywne piętra to kimméridgien, bardzo bogate w skamieliny morskie, szczególnie w Exogyra virgula, małej ostrydze typowej dla gleby chablisien i portlandien.

To ziemia upodobania do Chardonnay, jedynej odmiany winorośli dopuszczonej do produkcji wszystkich białych win z winnicy Chablis. Chardonnay preferuje gleby raczej wapienno-wapienne, na których rozwija całą swoją elegancję i delikatność swoich aromatów. Wytwarza ładne złote pęczki, tak małe jak te u Pinota, ale były bardziej wydłużone i mniej zamknięte. Jego ziarna są małe, ale bogate w biały sok cudownie słodki. Jego liście charakteryzują się dwoma dużymi nerwami otaczającymi dokładnie okrągły dekolt jak ogon (sinus pétiolaire).

Młode Chardonnay rozwija aromaty głogu, słomy i orzecha laskowego. Produkowane w beczkach dębowych, wprowadza następnie do smarowania z palety maślanej, bardzo cenione tosty i grillowane.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Domaine Vrignaud.

Kup wina od francuskiego producenta Domaine Vrignaud w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661