Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Donatella Cinelli Colombini

[produkty]

Historia trwająca wieki, w której splatają się życie heretyków, prawników, mężów kościoła i plantatorów winorośli. Wspaniałe postacie, wielkie pasje i wspaniałe wina ze wsi na południe od Sieny, jednej z najpiękniejszych na świecie, która również zachowuje swoje najstarsze tradycje.

W 2001 i 2002 roku otwarto winnice Donatella Cinelli Colombini w Fattoria del Colle i Casato Prime Donne. Prawie całkowicie ponownie obsadzono 34 hektary winnic. Powstała sieć sprzedaży eksportująca wino do 38 krajów. W Fattoria del Colle wiejska karczma (106 miejsc noclegowych w apartamentach, pokojach i willi) wyposażona jest w restaurację, szkołę gruchania, trzy ogrody i centrum fitness. W 2003 roku Donatella została uhonorowana Oscarem Bibendą dla producentów win, w 2012 otrzymała Międzynarodową Nagrodę Vinitaly.

Fattoria del Colle została odkupiona przez Livio Socini w 1919 roku, przywracając ją tym samym rodzinie po trzech wiekach. Na początku XX wieku Casato w Montalcino było używane przez przodków Donatelli ze strony matki do polowań i do goszczenia narzeczonych na miesiąc miodowy. W 1998 roku Donatella Cinelli Colombini stworzyła nową posiadłość o powierzchni 370 hektarów, nadając jej nazwę i włączając w jedną markę Casato w Montalcino i Fattoria del Colle.
W 1998 roku Casato uzyskało nową nazwę: Casato Prime Donne, która obejmuje winiarnię Brunello ze wszystkimi żeńskimi pracownikami. W 1999 roku ustanowiono nagrodę Casato Prime Donne

W ciągu stuleci Colle Villa została powiększona i odnowiona, aby sprostać wymaganiom szlachty, która wykorzystywała ją jako domek myśliwski i gościła Piotra Leopolda z Habsburgów (1747-1792), wielkiego księcia Toskanii, dla którego było to tajne miejsce na spotkania z Contessiną Isabella o długich czarnych włosach i dużych romantycznych oczach. Ich sypialnia z freskami na suficie jest obecnie wykorzystywana na miesiąc miodowy par, które świętują ślub w Fattoria del Colle.

Kaplica i część Colle Villa zostały zbudowane w 1592 roku przez Claudio Socini, członka ważnej sieneńskiej rodziny prawników i heretyków. Lelio (1525-1562) i Fausto (1539-1604) należeli do głównych przedstawicieli reformacji protestanckiej. Zostali ekskomunikowani przez Kościół i skonfiskowano wszystkie dobra rodzinne, w tym Fattoria del Colle. W 1592 roku Casato w Montalcino również należało już do przodków ze strony matki Donatelli. Od końca XVI wieku nigdy nie był sprzedawany, zawsze był przekazywany z ojca na syna, a raczej z matki na córkę, ponieważ był własnością babci Donatelli, a potem jej matki, a w przyszłości zostanie przekazany swojej córce Violante.

Najstarszą częścią Fattoria del Colle jest podziemna jaskinia opisana w XII i XIV wieku „Decimari” jako „Ermitorum S.Egidii de Querciola”. Dziś znajduje się w nim niezwykle cenna kolekcja: wczesne butelki Brunello di Montalcino Donatella Cinelli Colombini. Ojcowscy przodkowie Donatelli, którzy zbudowali Fattoria del Colle, należeli do ważnej rodziny sieneńskiej Sozzini lub Socini. Najbardziej znaną postacią był Mariano Sozzino (1397-1467), którego sekretarzem była Enea Silvio Piccolomini, która później została papieżem Piusem II, która zadedykowała swoją książkę Mariano: „Opowieść o dwojgu kochankach”. Książka, która wydaje się wskazywać na romans między sekretarzem a żoną raczej małego i brzydkiego Mariano.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Donatella Cinelli Colombini.

Kup wina od włoskiego producenta Donatella Cinelli Colombini w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661