Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

  • Moet Ice

    Moet Ice

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Jermann

To był XVIII wiek, kiedy Stefanus wyemigrował z austriackiego Burgenlandu do wioski Bilijana (dzisiejsza Słowenia). Później w 1881 roku Anton Jermann, pradziadek Silvio, z kolei przenosi się z Bilijany do Villanova.

Jakość rok po roku, innowacje, głęboka duma ze swojego dziedzictwa i szacunek dla rodziny i Antona, starego patriarchy, który w 1881 roku opuścił swoją rodzinną wioskę położoną między granicami Austrii i Słowenii, aby zapuścić korzenie we Friuli. W pełni skoncentrowany na wynikach i nigdy nie rezygnujący ze swoich celów ani marzeń, Silvio Jermann od samego początku był skazany na pozostawienie trwałego śladu w świecie wina. Luigi Veronelli, wrażliwy i dobrze wykształcony dziennikarz i założyciel włoskiej kultury winiarskiej, już w 1979 roku pisał o Silvio w magazynie kulturalnym i lifestyle'owym „Panorama”:

„(…) Porozmawiajmy o istnej Mennei win, Vintage Tunina, ekscytującej cru z Collio Goriziano. Silvio Jermann, przyjaciel i młody technik winiarski, wyszedł pod prąd: stworzył mieszankę najlepszych winogron Pinot Bianco i Sauvignon z winnicy Tunina. Winnica w Ronco del Fortino w Villanova di Farra, która swoją nazwę zawdzięcza jednej z kochanek Casanovy. Rezultatem jest niezrównane wino: bladozłotożółte, radosne i błyszczące w kolorze; bukiet jest obfity, bogaty i zmysłowy z nutami papryki, dojrzałych pomidorów i kwiatów akacji. W ustach jest sucho, ale nie jest ostra i nieruchoma, mięsista, a nawet zmysłowa z wyrafinowaną finezją; ma żywy kręgosłup, który wachla się jak ogon pawia. Wino, które ma charakter i osobowość. Butelka Bourgogne o pojemności 750 ml kosztuje 3500 lirów. Winiarz: Silvio Jermann (…) ”

Zupełnie niemożliwe jest sporządzenie listy wszystkich recenzji, artykułów, wywiadów i nagród, w których wspominano o winach Jermann. W 2000 r. We włoskim magazynie „Civilta del bere” dziennikarz Cesare Pillon stanowczo zapewnia:

„Silvio Jerman to winiarz, który jest najbardziej reprezentatywny dla Friuli Venezia Giulia. O jego winach wiele się mówi, krytykuje lub kocha, ale jedno jest pewne: można je znaleźć na całym świecie. Chociaż Silvio wciąż jest daleko od pięćdziesiątki, zdobył już bogate doświadczenie i to nie tylko we Włoszech: sukcesy i wspaniałe wyniki, które cieszy się dzisiaj, są wynikiem wielu lat ciężkiej pracy i zaangażowania. Winnice i posiadłość są spektakularnie dopracowane w każdym szczególe: wina, przyjemne i orzeźwiające o wyjątkowej długości, są lustrem ich producenta. Tym razem Jermannowi udało się stworzyć dwa spektakularne wina i jedno, które zapewnia im dobre towarzystwo „jak zwykle”, jak powiedziałby Silvio. Mowa o Vintage Tunina 1997, mieszance Chardonnay, Sauvignon, Picolit i innych aromatycznych odmian, które zaliczane są do „najlepszych win”. Zapewnia świetne ciało i jest bardzo przyjemne, nos poważny i uzupełniony bogatą złożonością aromatów liści i owoców pomidora, bukiet dobrze rozwinięty i owocowy, niesamowicie elegancki. Capo Martino 1997 to mieszanka Tocai i Pinot, które leżakowały w dębowych beczkach, oferując niezwykłą gamę owocowych aromatów; jest „warstwowy, bogato ekstrahowany, z pełnym body, aromatyczny, wyważony i elegancki…” to niektóre z komentarzy wybitnych ekspertów. Po raz kolejny Dream 1997 zostaje potwierdzone jako jedno z najlepszych win: owocowe i kwiatowe, doskonale zbalansowane, lekkie i pikantne. „Wśród win pojedynczych odmian znaleźliśmy niesamowite Chardonnay i zdecydowanie doceniliśmy Afix Riesling, Pinot Grigio i Vinnae”.

W 2016 roku Silvio Jermann został koronowany na najlepszego reprezentanta włoskich win białych na świecie. Wybory odbyły się w Rzymie pod egidą Gambero Rosso przez najbardziej autorytatywnych dziennikarzy największych gazet i magazynów. Wynik nie był przypadkowy ani nawet nieoczekiwany. Jest wynikiem głęboko zakorzenionego procesu i nigdy nie przestaje wstrząsać przemysłem winiarskim: winami, które mają wyjątkową jakość i są owocem ciągłych badań nad doskonałością oraz absolutnego szacunku dla ziemi i jej naturalnych cykli, z dodatkiem bonus wyjątkowego winiarza, innowatora i wizjonera od dzieciństwa, z pomysłem na „mieszankę”, której jeszcze nie było. Bardzo odważny młody człowiek, który wyjechał z domu do Kanady, aby „odważnie robić rzeczy po swojemu”, kiedy mógł wygodnie pozostać w domu i robić to, co mu kazano”.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Jermann.

Kup wina od włoskiego producenta Jermann w naszym sklepie internetowym.