Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Monte del Fra

[produkty]

Monte del Frà ma wyjątkową włoską historię, prowadzoną przez przodka Massimo Bonomo, który w połowie XX wieku (ok. 1958 r.) wydzierżawił swoją pierwszą grupę pól uprawnych w północnej części Włoch pośród wzgórz otaczających jezioro Garda w prowincji Werony. To miejsce, z którego wywodzi się część znanych włoskich win.

Pierwsza udokumentowana wzmianka dotycząca Monte del Fra' pochodzi z 1492 roku. W tym czasie w dawnym klasztorze na tej ziemi działała grupa Braci (Fra' w dialekcie weneckim) należących do Zakonu Najświętszej Marii Panny z Scala di Verona. Podpisany dokument dzierżawy, utworzony w 1619 r., zezwalał na dzierżawę 25 działek (hektarów) pod uprawę winnic i drzew owocowych, a braciom na uprawę roli w Sommacampagna. Dokument ten jest przechowywany w historycznej bibliotece w Weronie (Capitolare). W 1805 roku Napoleon Bonaparte ogłosił koniec dóbr kościelnych i sprzedał na aukcji całą zawartość klasztoru. W tym samym stuleciu, w 1848 i 1866 r., niektóre z najważniejszych momentów Risorgimento (zjednoczenia Włoch) miały miejsce podczas pierwszej i trzeciej włoskiej wojny o niepodległość. Dziś na tych nieruchomościach stoją dwa z ich najbardziej istotnych cru of Monte del Fra: Custoza i Staffalo. Dodatkowo we wsi Custoza znajdują się szczątki blisko dwóch tysięcy żołnierzy włoskich, austriackich i węgierskich, którzy walczyli i polegli w tych walkach.

Rodzina Bonomo przybyła w połowie XX wieku. Rok po roku, zbiór po zbiorach, te pierwsze działki (hektary) stały się jedną z najbardziej rozległych winnic w Weronie, 137 upraw i 68 hektarów dzierżawionych we wszystkich głównych nominałach Werony: Valpolicella, Custoza, Lugana, Soave i Bardolino.

Po sześćdziesięciu dwóch latach zarządzanie Monte del Fra pozostaje pod kontrolą rodziny Bonomo. Drugie pokolenie jest reprezentowane przez dwóch braci, Eligio i Claudio, po którym następuje trzecie pokolenie, Marica, Silvia i Massimo. Jako rodzina mają silne i zwięzłe wartości: lojalność wobec swojej ziemi i jej uznanie oraz coraz bardziej zrównoważone rolnictwo. Te winnice są prawdziwe „cru”, z których pochodzą niektóre z ich wspaniałych win i stały się punktem odniesienia dla jakościowego włoskiego wina, zgodnie z opinią niektórych z najbardziej znanych międzynarodowych krytyków win.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Monte del Fra.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661