Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

  • Moet Ice

    Moet Ice

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Perrin & Fils

Potwierdzanie swojej wyjątkowości i opowiadanie się za swoimi pomysłami to naprawdę sposób na życie. Wyznaczając nowe granice, podobnie jak inni wielcy pionierzy, Jacques Perrin zapracował na swoje miejsce w historii wielkich win. W tym duchu powstało „Hommage à Jacques Perrin”, wyjątkowe, autentyczne wino. Za jego niezwykłym i ekskluzywnym charakterem kryją się sekrety wina z przeznaczeniem, nosicielem prawdy. W naturalny sposób nosi w sobie swoje korzenie, pamięć o swoim miejscu pochodzenia, bez zastrzeżeń. Prawdziwie bezkompromisowe wino, wino z przekonaniem i charakterem bez ustępstw.

Jacques Perrin przez całe życie dążył do osiągnięcia jak najdoskonalszej harmonii między glebą, klimatem i winoroślą. Było to poszukiwanie możliwie najbardziej fuzji, aby zbliżyć się jak najbardziej do pochodzenia smaku, najczystszego i najbardziej autentycznego smaku, w jego najbardziej naturalnej ekspresji. Poszukiwania nie skupione na oryginalnym smaku wina, ale na pochodzeniu, prawdziwości samego smaku - uniwersalne i ponadczasowe podejście do tego, jaki powinien być smak dobrego wina. W sposobie uprawiania ziemi, w pasji, którą każdego dnia ćwiczy się w winnicy i piwnicy, aby być jak najbliżej prawdziwości terroir, Jacques Perrin zawsze starał się ujawnić pierwotną czystość wina. Tożsamość tego wina polega na pochodzeniu jego terroir (w sensie połączenia odmian winorośli, gleby, środowiska naturalnego i osób zaangażowanych) w jego najczystszej, najbardziej autentycznej i naturalnej postaci. Może istnieć tylko w idealnych warunkach, które pozwalają ujawnić prawdę o jej pochodzeniu, u źródła smaku.

Na czele rodzinnej posiadłości do 1978 roku Jacques Perrin był kluczową postacią w rozwoju win Château de Beaucastel.

Ten wizjoner jako pierwszy przeniósł się na rolnictwo ekologiczne w latach sześćdziesiątych, a następnie przyjął metody biodynamiczne w 1974 r., wbrew ówczesnej tendencji, a czasami spotykał się z niezrozumieniem swoich rówieśników. Był głęboko przekonany, że poszanowanie natury terroir było właściwą drogą.

Jako pionier zainicjował powrót Châteauneuf-du-Pape do przywrócenia autentyczności, skupiając się na Mourvèdre, starożytnej odmiany winorośli regionu, która wypadła z łask z powodu trudności w jej uprawie. Mourvèdre jest winogronem dominującym w „Hommage à Jacques Perrin” i jest jego głównym znakiem smakowym.

Z zamiłowaniem do eksploracji zrehabilitował również zapomniane północne regiony apelacji Châteauneuf-du-Pape. Pasjonat ziemi oraz wpływu miejsca i orientacji, Jacques Perrin był w stanie zregenerować terroiry, które są dziś prawdziwymi skarbami. To właśnie na tych glebach kwitną stare winorośle, które wytwarzały „Hommage à Jacques Perrin”.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Perrin & Fils.

Kup wina od francuskiego producenta Perrin & Fils w naszym sklepie internetowym.