Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

  • Moet Ice

    Moet Ice

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Reverdy & Fils

Winnice Sancerre znajdują się w centrum Francji, na lewym brzegu Loary, 200 km na południe od Paryża. Zajmują prawie 2800 hektarów podzielonych na 14 obszarów powiatowych. Jakość białych win ze szczepu Sauvignon Blanc została doceniona przez przyznanie statusu kontrolnego apelacji w 1936 roku. Wina czerwone i różowe produkowane z Pinot Noir uzyskały status A.O.C w 1959 roku.

W 2009 roku, aby chronić i budować reputację swoich win, winiarze z regionu wprowadzili nowy system rozwoju A.O.C. wzmocnienie specyfikacji określających warunki produkcji win z Sancerre.

Wiele pokoleń rodziny Reverdy mieszkało w Verdigny, wiosce o silnej tradycji winiarskiej w regionie Sancerre. Długa kolejka plantatorów winorośli poprzedziła stworzenie posiadłości Bernarda Reverdy'ego.

Po studiach w Burgundii Nol dołączył do swojego ojca w posiadłości w 1980 roku. 10 lat później wraz z żoną Claudine zbudowali nowe piwnice na wino. Od 2009 roku Nol i jego syn Romain wspólnie zarządzają Domaine Bernard Reverdy & Fils.

Ich filozofią jest zachowanie terroirów i zrównoważonego rozwoju winorośli. Zawsze dążą do optymalizacji życia mikroorganizmów i zapobiegania erozji gleby. Ważne jest, aby zachować równowagę każdej winorośli w odniesieniu do jej środowiska. Dlatego zwracają szczególną uwagę na czynności związane z przycinaniem i pączkami.

Uprawiają 9,5 ha Sauvignon Blanc i 2,5 ha Pinot Noir na "caillottes" (sucha kamienna kreda), "białej ziemi" (kredowej glinie) i niektórych glebach krzemiennych. To właśnie mieszanka tych terroirów nadaje ich winom ich typowe cechy i konsystencję na przestrzeni lat. Ustalają najlepszy termin zbioru każdej działki winorośli poprzez obserwację, ciągłe analizy i degustację jagód winogronowych w winnicach. Jest to bardzo ważne dla uzyskania dobrze zbilansowanych win o typowym charakterze.

W winiarni bardzo uważają, aby szanować zbiory i zachować aromaty każdej odmiany winogron. Kontrola temperatury podczas winifikacji i dojrzewania zapewnia, że ich wina są świeże i owocowe.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Reverdy & Fils.

Kup wina od francuskiego producenta Reverdy & Fils w naszym sklepie internetowym.