Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

San Felice

[produkty]

Posiadłość położona jest w gminie Castelnuovo Berardenga, niedaleko Sieny, czyli w samym sercu regionu Chianti Classico. Dzięki ponad 140 hektarom wyspecjalizowanych winnic, około 17000 drzew oliwnych, większości plantacji doświadczalnych, Vitiarium, piwnicy i wiosce z prestiżowym kompleksem hotelowym, San Felice jest rzadkim, by nie powiedzieć wyjątkowym, połączeniem produkcji i nauki, turystyka i kultury.

Wioska ma starożytne korzenie i rozwijała się na przestrzeni wieków wokół kościoła San Felice in Pincis, którego początki sięgają 714 n. e. W połowie XIX wieku rodzina Grisaldi Del Taja dokonała poważnych zmian w układzie i architekturze, które są nadal widoczne do dziś. Rezultatem trzydziestoletniego programu renowacji jest mały, ale olśniewający klejnot. W części wioski od 1991 roku znajduje się prestiżowy kompleks hotelowy, który jest częścią Stowarzyszenia Relais & Chateaux. Zakwaterowanie jest na najwyższym poziomie, wraz z centrum odnowy biologicznej, basenem, obiektami sportowymi i szeroką gamą innych udogodnień. Restauracja Il Poggio Rosso z gwiazdką Michelin i Osteria del Grigio oferują niezapomniane doznania kulinarne, obracające się wokół największych potraw kuchni toskańskiej, w towarzystwie najlepszych win z posiadłości.

Posiadłość San Felice zajmuje obszar ponad 650 hektarów w gminie Castelnuovo Berardenga, na wysokości około 400 metrów nad poziomem morza. Doskonałe połączenie gleby i mikroklimatu w połączeniu z szerokim zakresem temperatur stwarza idealne warunki do produkcji naprawdę niepowtarzalnych win i olejów. Aby podkreślić charakterystyczne cechy każdej winnicy, w latach 90-tych producent podzielił obszar na różne strefy. Zidentyfikowali pięć makroobszarów i posadzili odmiany winorośli, które najlepiej pasowały do gleby i geografii każdego z nich.

Mieszczące się w całkowicie odrestaurowanych XIX-wiecznych budynkach na terenie wioski, piwnice są jednym z pierwszych nowoczesnych przykładów winifikacji i rafinacji. Wystarczy krótka wizyta, aby zdać sobie sprawę, jak przeszłość i teraźniejszość oraz tradycja i innowacje mogą iść w parze. Tutaj najnowsze technologie współistnieją z beczkami z dębu slawońskiego i tonneaux z dębu francuskiego.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win San Felice.

Kup wina od włoskiego producenta San Felice w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661