Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Schloss Vollrads

Producent uprawia tylko winogrona Riesling - celowo, ze szczególną troską i miłością. Cenią swoją winorośl. Ich winogrona zbierają bardzo ostrożnie ręcznie - i to kilka razy w sezonie - aby zebrać je dokładnie w odpowiednim stopniu dojrzałości. Korzystają ze swojej wiedzy i ponad 800-letniej tradycji uprawy winorośli, aby ich winogrona stały się wyjątkowym Rieslingiem, który będzie sprawiał radość. Na około 80 hektarach winnic produkują wyjątkowe i autentyczne wina. Natura jest po ich stronie, ponieważ wszystkie winnice wokół Schloss Vollrads schodzą do Renu w kierunku południowym. Ich kapitał nie tylko spoczywa w samych winoroślach i glebie: szczególnie cenni są ich pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, ponieważ winnica jest jak żywa istota i chce być odpowiednio traktowana. Schloss Vollrads i jego pracownicy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wino stało się przeżyciem. Tutaj sztuka, kultura, kuchnia i winiarnia uzupełniają się wzajemnie.

Odkąd członkowie rodziny Greiffenclau sprzedali wino klasztorowi św. Wiktora w Moguncji po raz pierwszy w 1211 r., uprawa Rieslinga w winnicach Schloss Vollrads rozwijała się stabilnie. 800 lat później mogli świętować swoją rocznicę jako jedna z najstarszych winnic w Niemczech. Z tej okazji ich lojalni partnerzy z branży handlowej, restauracyjnej i gastronomicznej, a także światowi importerzy dołączyli do nich w Rheingau w 2011 roku, aby posadzić winorośl Riesling w byłej szkółce Clos du Jardin. Razem symbolicznie stworzyli podstawę do dalszego pozytywnego rozwoju Schloss Vollrads.

Charakterystyczny smak win Schloss Vollrads Riesling można przypisać ich wyjątkowemu terroir: w Rheingau sześć różnych formacji geologicznych tworzy warstwy jednej struktury, która dostarcza korzeniom winorośli różnorodne minerały. Z ich winogron Riesling produkują od dziesięciu do piętnastu różnych win rocznie, od win z plantacji po Kabinett i Edition po Spätlese (późne zbiory) i Auslese (specjalna selekcja). Jeśli warunki są odpowiednie, produkują również wina specjalnej jakości, takie jak Trockenbeerenauslese (wybór wytrawnych jagód) lub wino lodowe.

Nawet w ich prostych winach pragną zademonstrować klasę i zaoferować wysokiej jakości wino, które z powodzeniem ukaże tych kochających wino, którzy do tej pory pili wino sporadycznie.
Nawiasem mówiąc, tradycja win Kabinett została ustanowiona w Schloss Vollrads w 1716 roku: szczególnie dobre wina z rocznika były przechowywane w piwnicach „Cabinet”. Nawet dziś znane na całym świecie wina Riesling dojrzewają w winnicy.

Zachecamy do odwiedzenia oficjalnej strony niemieckiego producenta win Schloss Vollrads.