Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Seifried

Nelson znajduje się na szczycie Wyspy Południowej w Nowej Zelandii. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w kraju z trzema parkami narodowymi, bajecznymi plażami ze złotym piaskiem, alpejskimi jeziorami i otoczone z trzech stron górami, a jego piękno jest nie do pobicia. Połącz to z ponad 2400 słonecznymi godzinami każdego roku, różnorodnymi wybrzeżami i rodzimym buszem, kolorową gamą kreatywnych postaci w regionie, a to tworzy piękne miejsce, które można nazwać domem.

Przemysł winiarski w Nelson jest niewielki jak na międzynarodowe standardy, jednak można pozazdrościć jej sukcesu. Wysiłki winiarza z Sauvignon Blanc, Chardonnay i Pinot Noir pokazały, że region jest w stanie produkować jedne z najlepszych win na świecie, zdobywając międzynarodowe uznanie.

Historia Seifried zaczyna się w 1973 roku, kiedy urodzony w Austrii Hermann Seifried i jego żona Agnes z Nowej Zelandii marzyli o wytwarzaniu win w słonecznej stolicy Nowej Zelandii - Nelson.

Od małych i skromnych początków, kiedy Hermann i Agnes szczepili nowe rośliny późno w nocy, do dziś, kiedy wszystkie troje dzieci Seifried wróciło do domu, aby odegrać swoją rolę w rozwoju rodzinnej firmy, Seifried Estate to firma zajmująca się zrównoważoną uprawą winorośli i produkcją najlepsze, co Nelson ma do zaoferowania. Hermann Seifried przyjechał do Nowej Zelandii, aby w Nowy Rok 1971 podjąć pracę przy produkcji wina jabłkowego w nowozelandzkiej Radzie Apple and Pear Board.

Dorastając z pięcioma braćmi w sadzie jabłoniowym w Styrii (południowo-wschodnia Austria), Hermann zawsze interesował się uprawą winorośli i enologią, a następnie studiował winiarstwo w Weinsbergu w Niemczech. Po ukończeniu pierwszych studiów wyższych w Silberberg w Austrii, Hermann zdobył doświadczenie pracując dla KWV w RPA, zanim udał się do Nowej Zelandii, aby objąć nowe stanowisko.

Agnes, która we wczesnych latach siedemdziesiątych uczyła w miejscowej szkole średniej w Nelson, urodziła się i wychowała na farmie owiec w Southland, a kiedy poznała Hermanna, właśnie skończyła szkołę nauczycielską.

Wkrótce po spotkaniu z Agnes Hermann zdecydował, że Nowa Zelandia jest miejscem, w którym chciałby zostać. Pobrali się pod koniec grudnia 1971 roku i mając niewiele więcej niż marzenie, młoda para kupiła ziemię w dolinie Moutere między Nelsonem i Motueka. Tam rozpoczęli długi proces ręcznego szczepienia podkładki odpornej na filokserę na drewno zrazowe vinifera w celu rozmnożenia roślin do ich pierwszej winnicy. W 1973 roku na lekko nachylonych na północ glebach gliniastych zasadzono pierwsze winorośle. Dzięki 14 odmianom winorośli na dwóch hektarach ziemi rozpoczął się nowoczesny przemysł winiarski na Wyspie Południowej. Hermann i Agnes byli prawdziwymi pionierami, eksperymentując z tym, co klasyczne europejskie odmiany mogą dobrze sobie radzić w tym niesprawdzonym klimacie i terroir.

Położone na szczycie Wyspy Południowej Nowej Zelandii, Nelson jest otoczone górami na wschodzie, zachodzie i południu (Richmond i Western Ranges), z chłodnymi, czystymi wodami Morza Tasmana na północy. Delikatna bryza morska zapewnia umiarkowany klimat przez cały rok. To słońce jest prawdziwą kartą losową, jednak ze średnią ponad 2400 godzin słonecznych w roku, Nelson jest często nazywany „słoneczną stolicą Nowej Zelandii”.

Latem temperatura w ciągu dnia może osiągnąć 30 ° C (86 ° F) w bardzo ciepły dzień, ale generalnie utrzymuje się na poziomie około 25 ° C (77 ° F) - po prostu idealna do uprawy bogatych odmian, eleganckich win. Ciepłe dni i chłodne noce podczas krytycznego letniego i jesiennego okresu dojrzewania sprzyjają produkcji win o intensywnych cechach odmianowych, doskonale jasnych aromatach i dobrze zrównoważonej naturalnej kwasowości dzięki dobowemu zakresowi temperatur. Popołudniowa bryza morska pomaga obniżyć temperaturę i nadać regionowi umiarkowany klimat.

Nawet zima jest przyjemna, z przymrozkami od czasu do czasu dochodzącymi do -10 ° C (14 ° F), po których następują ciepłe, słoneczne, błękitne dni. Roczne opady deszczu w Nelson są zazwyczaj skoncentrowane w miesiącach zimowych, ale zawsze są pożądaną ulgą po suchych latach i jesienią, które występują na szczycie południa.

W latach 60. i 70. XX wieku Nelson był dobrze znany ze swojego ogrodnictwa, w którym chmiel, tytoń i jabłka były kluczowymi elementami gospodarki regionu. Hermann uznał, że to idealne miejsce do sadzenia winorośli. Był to również region rzemieślników i do dziś jest uważany za stolicę sztuki Nowej Zelandii, a garncarze, malarze, jubilerzy, dmuchacze szkła, winiarze i piwowarzy uczynili ten region swoim domem.

W 1976 roku Hermann i Agnes dokonali pierwszych zbiorów, podczas których powstało pięć charakterystycznych win z tego pierwszego rocznika - Riesling, Sylvaner, Chardonnay, Müller-Thurgau i Refosco.

Sprzedaż wina odbywała się w całości przez maleńkie drzwi do piwnicy z przodu winiarni oraz poprzez sprzedaż wysyłkową do przyjaciół i rodziny, którzy słyszeli o winach w pierwszych latach.

W 1980 roku, dzięki nowej i szybko rozwijającej się firmie, rodzina również się rozrosła - teraz była w niej trójka małych dzieci. Heidi, Christopher i Anna spali na dywanach lub w przenośnych łóżeczkach pod winoroślami lub w łóżeczku w cichym kącie winnicy, schowanym za zbiornikami, podczas gdy Hermann i Agnes pracowali. Oczywiście czas spędzony w winnicy od tak młodego wieku wzbudzał zainteresowanie i dziś cała trójka dzieci jest częścią rodzinnego biznesu.

W 1993 roku na terenie Rabbit Island Vineyard otwarto restaurację i centrum funkcyjne Seifried Vineyard. Od tego czasu był gospodarzem wielu wesel, seminariów i innych imprez firmowych i rodzinnych w spokojnym, wiejskim otoczeniu - idealne miejsce na wspólne świętowanie wina i jedzenia!

Obecnie lokal „Harvest Kitchen at Seifrieds” przez cały rok oferuje brunch i lunch w słonecznej jadalni i ogrodzie winnicy, a także prywatne imprezy dla maksymalnie 200 osób.

Ponieważ popyt na wielokrotnie nagradzane wina Seifried stale wzrastał zarówno w Nowej Zelandii, jak i za granicą, nasadzenia winnic rosły i nie można było dłużej ignorować potrzeby posiadania większej winnicy. Zbudowanie dużego, specjalnie zaprojektowanego budynku w tym samym miejscu co restauracja miało sens. W obliczu zbliżającego się rocznika ostatnia praca została ukończona w samą porę na zbiory w 1996 roku.

Możliwości oferowane przez dużą i nowoczesną winiarnię stworzyły ekscytujący czas dla rodziny; otwierając drzwi dla przyszłego rozwoju firmy, gdy dzieci Seifried zaczęły wykazywać zainteresowanie kontynuowaniem spuścizny swoich rodziców. Wygląda na to, że w krwi dzieci Seifried może być wino, skoro cała trójka dorosłych dzieci wróciła i jest w pełni zaangażowana w biznes. Każdy członek rodziny ma własny obszar zainteresowań i wiedzy specjalistycznej w firmie i wszyscy zarządzają różnymi obszarami, często rozmawiając, szukając od siebie porad lub pomysłów.

Chociaż nadal aktywnie uczestniczył w produkcji wina (zwłaszcza podczas zbiorów i mieszania win), Hermann cofnął się od obowiązków związanych z winiarstwem i skupił się na uprawie winorośli i zarządzaniu działalnością. Rola Agnes również nieco się zmieniła, ponieważ większość jej dni spędziła na kontaktach z nowymi klientami, szczególnie na rozwijaniu nowych rynków eksportowych i kierowaniu zespołem administracyjnym.

W 2014 roku Agnes i Hermann zostali uznani za wkład w nowozelandzki przemysł winiarski, otrzymując tytuł Fellows of New Zealand Winegrowers, jednego z największych wyróżnień nowozelandzkiego przemysłu winiarskiego. Po raz pierwszy w jego historii doceniono męża i żonę i po raz pierwszy uhonorowano kobietę.

Codziennymi obowiązkami w piwnicy zarządza obecnie winiarz i syn Chris Seifried, który w połowie lat 90. ukończył licencjat z wina na Uniwersytecie Charlesa Sturt w Australii. Przed powrotem do domu do pracy w 2002 roku, Chris dużo podróżował, pracując w winiarniach w Australii, Oregonie i Europie, a także ukończył studia podyplomowe z handlu na Lincoln University. Oprócz skupienia się na produkcji wina, Chris jest również mocno zaangażowany w obsługę klientów eksportowych, szczególnie w Wielkiej Brytanii, Europie i Azji, i jest zapracowanym tatą trojga energicznych dzieci - Amelii, Daniela i Benjamina.

Po ukończeniu University of Otago w Nowej Zelandii w 2000 roku z tytułem Bachelor of Commerce, najmłodsza córka Anna przeniosła się do Australii, aby zrobić dyplom studiów podyplomowych z marketingu win na Uniwersytecie Adelaide. Na zakończenie zdobywała cenne doświadczenie rynkowe w australijskim przemyśle winiarskim. W 2003 roku Anna wróciła również do rodzinnej firmy, aby objąć stanowisko kierownika ds. Sprzedaży i marketingu. Dziś Anna koncentruje się na rynkach firmy w Nowej Zelandii i USA.

Najstarsza córka Heidi wróciła do domu, aby wraz z Chrisem w 2004 r. objąć rolę asystenta winiarza. Doświadczenie zdobyte podczas pracy w rocznikach w Oregonie, a także staż na Uniwersytecie Weinsberg w 2004 r. (gdzie Hermann studiował w latach 60-tych) okazały się nieocenione. Chociaż z zawodu jest również dentystą, Heidi wróciła do studiów w dziedzinie uprawy winorośli i enologii na Uniwersytecie Lincolna w Nowej Zelandii w 2001 roku i uzyskała dyplom studiów podyplomowych z uprawy winorośli i enologii z wyróżnieniem. Teraz dzieli swój czas między piwnicę, bycie dentystą i bycie matką trójki swoich małych dzieci - Josefa, Gabriele i Antona.

Chociaż wszyscy kształcili się w różnych dziedzinach, role odgrywane przez członków rodziny Seifried mają tendencję do łączenia się, szczególnie w miarę otwierania się rynków eksportowych i wzrostu konieczności podróżowania. To naprawdę pomaga personifikować marki i pokazać twarz (lub twarze) za winami. Wizyty na rynku pozwalają również lepiej zrozumieć różne rynki, na których sprzedawane są te wina Nelson. Każdego roku spędza się ogromną ilość czasu na podróżowaniu do wszystkich zakątków świata, aby wziąć udział w targach, degustacjach wina i innych wydarzeniach promocyjnych, wspierać cenionych agentów i budować marki Seifried.

W 2011 roku do zespołu dołączyła Marie O’Riordan, pierwszy pracownik Seifried offshore, jako European Sales Manager.

Marie dzieli swój czas między swoim biurem na obrzeżach Londynu a wydarzeniami branżowymi, degustacjami, kolacjami winnymi i prezentacjami w całej Europie. Oprócz współpracy z nowymi importerami i dystrybutorami Marie wspiera najbardziej uznanych dystrybutorów Seifried Estate, którzy sprzedają wina od wielu lat, prowadząc promocje i działania z markami.

Eksport jest głównym celem marek Seifried, a około 65% rocznych zbiorów jest obecnie dystrybuowane w ponad 25 krajach.

Portfolio Seifried jest szerokie i zróżnicowane. Nelson to region, który oferuje niesamowitą różnorodność winnic z wieloma stylami i odmianami winogron, które są niezmiennie dobre - a jak mówią, różnorodność jest naprawdę przyprawą życia! Zwróć uwagę na Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Riesling, Gewürztraminer, Chardonnay, Pinot Noir i Syrah - a mając tylko kilka rzędów austriackich klasyków, Grüner Veltliner i Zweigelt oraz Würzer (niemiecki aromat), z pewnością jest wiele do wyboru.

Nelson jest obecnie domem dla 25 producentów wina, z których wielu jest własnością rodzinną i jest przez nią zarządzanych. Region zyskał międzynarodowe uznanie dzięki wytwarzanym tutaj jasnym aromatycznym odmianom i jest obecnie uważany przez wielu za ojczyznę nowozelandzkich aromatów.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony nowozelandzkiego producenta win Seifried.

Kup wina od nowozelandzkiego producenta Seifried w naszym sklepie internetowym.