Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Saint Julien

[produkty]

Saint-Julien to apelacja d'Origine Contrôlée (AOC) dla czerwonego wina w regionie Bordeaux, położonym w podregionie Médoc. Jej nazwa pochodzi od gminy Saint-Julien-Beychevelle i jest jedną z sześciu gmin w Médoc. W obrębie apelacji znajduje się szereg sklasyfikowanych (Grand Cru Classé) posiadłości Bordeaux.

Tradycja uprawy winorośli w Saint-Julien-Beychevelle i sposób, w jaki jego terroir zyskał na znaczeniu, jest analogią do historii win Médoc w ogóle.

Odmiany winorośli uprawiane pod tą nazwą są takie same, jak te występujące na całym obszarze Médoc, tj. głównie Cabernet Sauvignon, razem z Cabernet Franc, Merlot, Malbec, Petit Verdot i Carménère (tylko śladowe).

Maksymalny dozwolony plon z hektara wynosi 45 hektolitrów, wszędzie tam, gdzie gęstość sadzenia wynosi od 6500 do 10 000 winorośli z hektara. Ta nazwa jest tradycyjnie podzielona na dwa obszary, chociaż jest to kwestia pewnych kontrowersji. Wina południowe, które są gładsze i bardziej kobiece, są blisko spokrewnione z winami Margaux, podczas gdy wina północne, które są mocniejsze i mocniejsze (na przykład wina Léoville, graniczące z winnicami Latour), mają więcej wspólne z winami z Pauillac.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661