Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Saint Julien

Saint-Julien to apelacja d'Origine Contrôlée (AOC) dla czerwonego wina w regionie Bordeaux, położonym w podregionie Médoc. Jej nazwa pochodzi od gminy Saint-Julien-Beychevelle i jest jedną z sześciu gmin w Médoc. W obrębie apelacji znajduje się szereg sklasyfikowanych (Grand Cru Classé) posiadłości Bordeaux.

Tradycja uprawy winorośli w Saint-Julien-Beychevelle i sposób, w jaki jego terroir zyskał na znaczeniu, jest analogią do historii win Médoc w ogóle.

Odmiany winorośli uprawiane pod tą nazwą są takie same, jak te występujące na całym obszarze Médoc, tj. głównie Cabernet Sauvignon, razem z Cabernet Franc, Merlot, Malbec, Petit Verdot i Carménère (tylko śladowe).

Maksymalny dozwolony plon z hektara wynosi 45 hektolitrów, wszędzie tam, gdzie gęstość sadzenia wynosi od 6500 do 10 000 winorośli z hektara. Ta nazwa jest tradycyjnie podzielona na dwa obszary, chociaż jest to kwestia pewnych kontrowersji. Wina południowe, które są gładsze i bardziej kobiece, są blisko spokrewnione z winami Margaux, podczas gdy wina północne, które są mocniejsze i mocniejsze (na przykład wina Léoville, graniczące z winnicami Latour), mają więcej wspólne z winami z Pauillac.