Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tinpot Hut

Właścicielka i winiarka Tinpot Hut, Fiona Turner, zaczęła rozwijać swoją winnicę Blind River „Home Block” w Marlborough's Awatere Valley z mężem Hamishem w 2005 roku. Teraz w pełni dojrzałe, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir i Riesling z Home Block są fundamentem Tinpot Hut. Wybrane działki Blind River Grüner Veltliner i Hawkes Bay Syrah dodatkowo zwiększają różnorodność odmian.

Winnica Turner "Home Block" w Blind River produkuje Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Riesling i Pinot Noir dla Tinpot Hut Wines. Wytrawne i słoneczne, ale chłodne miejsce Home Block w Blind River podkreśla świeżą, żywą i aromatyczną intensywność z wyraźną mineralną złożonością win.

Owoce Home Block uzupełniają winogrona z innych winnic w Marlborough, wybrane przez Fionę ze względu na ich lokalizację, rodzaj gleby i jakość owoców, a także podobną filozofię i etykę uprawy winorośli. Dalszą różnorodność odmian wzbogacają wybrane działki Blind River Grüner Veltliner.

Miłość Fiony do Hawke's Bay Syrah była motywacją do zidentyfikowania wysokiej jakości miejsc i plantatorów, którzy pozwalają Tinpot Hut Wines na produkcję Syrah - wina Hawke's Bay, które Fiona z dumą dodaje do swojej kolekcji Marlborough.

Marlborough

Francuzi nazywają to „terroir” – Nowozelandczycy lubią ten region nazywać „równowagą” - harmonią winorośli, gleby, klimatu i późniejszych winogron zbieranych w optymalnej dojrzałości, aby wyprodukować eleganckie wina.

Marlborough, na wschodnim krańcu Wyspy Południowej, ma jedne z najwyższych rocznych godzin nasłonecznienia w Nowej Zelandii (2395 godzin rocznie) i bardzo niskie opady jak na standardy nowozelandzkie (650 mm lub 25 cali rocznie). Średnie roczne temperatury są niskie (12,5 ° C lub 55 ° F). W Marlborough panują chłodne noce przechodzące w ciepłe dni. Te temperatury pozwalają na wydłużony okres dojrzewania, który zapewnia intensywny rozwój smaku i doskonałą równowagę między cukrem a kwasem.

Hawke's Bay

Region Hawke's Bay znajduje się na wschodnim wybrzeżu Wyspy Północnej. Jest to klimat morski, ale nieco cieplejszy niż Marlborough ze średnią roczną temperaturą 14,5ºC lub 58ºF. Region winiarski Hawke's Bay jest dobrze znany ze swoich mieszanek Bordeaux, w tym Syrah, które Tinpot Hut Wines przez lata pozyskiwało z Doliny Dartmoor, Gimblett Gravels i Esk Valley.

Te podregiony produkują owoce o różnych cechach, które po zmieszaniu doskonale się uzupełniają.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną producenta win Tinpot Hut.