Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Nik Weis St. Urbans-hof

Założona w 1947 roku firma Nik Weis - St. Urbans-Hof stała się jedną z najważniejszych i najbardziej klasycznych winnic w regionie Mozeli. Od 2000 r. winiarnia Riesling jest członkiem renomowanego niemieckiego stowarzyszenia VDP (Stowarzyszenie Niemieckich Wyborczych Winnic). Około 45 hektarów winnic rozciąga się na długości około 60 km wzdłuż rzek Mozeli i Saary i jest uprawianych w tradycyjny sposób w harmonii z naturą. Pięć spośród prestiżowych pojedynczych crusów, w których rosną światowej klasy rieslingi, jest klasyfikowanych jako wina z wielkich miejsc (VDP.Grosse Lage). Wina są fermentowane wyłącznie na lokalnych drożdżach.

Ich standardową ofertę charakteryzują wina z białymi etykietami. Asortyment ten uzupełniają specjalne cechy i specjalności, rozpoznawalne po czarnych etykietach. W obszarze win posiadłości ich portfolio uzupełniają wyśmienite odmiany burgunda. W VDP.Ortslagen lub VDP.Grossen Lagen uprawia się tylko Riesling.

Dziadek Nika Weisa nie tylko założył winnicę w 1947 roku, ale także założył jedną z pierwszych prywatnych szkółek w Niemczech, która do dziś zaopatruje winiarzy z Mozeli i na całym świecie w nowe winorośle. Nik Weis szczególnie skupia się na genetyce bardzo starych winorośli Riesling w dolinie Mozeli, ponieważ mógł udowodnić, że nawet skład rośliny i winnicy ma ogromny wpływ na jakość wina.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony niemieckiego producenta win Nik Weis St. Urbans-hof.