Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

-

Do baru w lobby luksusowego londyńskiego hotelu Ritz podchodzi dwóch dżentelmenów we frakach.
- „Poproszę dwa kieliszki szampana Grande Cuvée” – przekazał prośbę barmanowi pierwszy.
Nieco zmieszany barman po chwili odpowiada:

Qvevri – serce trwałej tradycji

Produkcja wina w Gruzji liczy ponad 8 000 lat. Według dowodów archeologicznych pierwsze gruzińskie wina były produkowane i przechowywane w naczyniach glinianych zwanych qvevri (lub kvevri). Qvevri to najważniejszy i najbardziej znany sposób produkcji wina w Gruzji, który pozostaje centralnym punktem tradycyjnego winiarstwa w tym kraju.

Istnieją pewne mity na temat picia wina w ciąży. Przykładowo niektórzy uważają, że picie czerwonego wina w ciąży zwiększa poziom żelaza i poprawia morfologię krwi. Tymczasem, badania naukowe potwierdzają, że picie nawet małej ilości alkoholu w ciąży, może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka w łonie matki. Czy istnieje jednak jakieś rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą się obejść bez smaku wina w ciąży?

Wino słomkowe (nazywane również słonym bądź rodzynkowym – deserowym) to wino produkowane z winogron suszonych na słomianych matach.

Gdy owoc wysycha, jego naturalny cukier koncentruje się. Ponieważ nie znajdują się już na winorośli, zachowują również kwasowość, dzięki czemu powstałe wina zachowują równowagę w miarę rozwoju smaku.

Czy zdarzyło Ci się usiąść, nalać sobie kieliszek wina i poczuć zapach mokrej gazety lub zapleśniałej piwnicy? A może zakręciłeś kieliszkiem wina i zauważyłeś, że pachnie nieprzyjemnie lub zupełnie niczym? Jeśli tak, prawdopodobnie wino było „skażone” korkiem.

Whispering Angel to wino produkowane z takich odmian win jak Grenach, Cinsault i Rolle (Vermentino). Jego blady kolor jest przyjemny dla oka i przyciąga wzrok. Profil smakowy wina jest pełny i bujny, a jednocześnie wytrawny. Whispering Angel to różowe wino premium, które można pić od południa do północy.

Australijski producent 19 Crimes  stworzył etykiety swoich win, które za sprawą aplikacji Living Wine Labels, „ożywają”. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, skierować go na etykietę wybranego wina i obejrzeć!

Obejrzyj nasz film odkrywający historię Michaela Harringtona.

W ciągu ostatnich kilku lat możemy zaobserwować niesamowity wzrost znaczenia chińskiego wina na rynku światowym. Kraj ten już wyprzeda wiele klasycznych regionów winiarskich (pod względem produkcji), zajmując dziewiąte miejsce na świecie (dane z 2018 r.).

Włoski producent win Azienda Agricola posiada wiele winnic. Jedną z nich jest Monte del Frà, położona na morenowych wzgórzach Custozy.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661