Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

×

Wino izraelskie

Wino z Izraela szybko zdobywa popularność wśród koneserów na całym świecie, mimo że branża winiarska w tym kraju funkcjonuje i rozwija się dopiero od niedawna, bo przede wszystkim od lat 80. XX wieku. Winorośl uprawiano na Bliskim Wschodzie już kilka tysięcy lat temu, a trunek z niej produkowany był bardzo rozpowszechniony, ale zawirowania historyczne znacząco wpłynęły na rozwój winiarstwa. Dziś jednak wino izraelskie staje się coraz bardziej cenione, zachwycając niepowtarzalnymi aromatami oraz wspaniałymi smakami niedostępnymi nigdzie indziej. W naszym sklepie znajdziesz więc wyborne trunki z Izraela, które podbiją Twoje podniebienie.

Wyśmienite, aromatyczne wino — Izrael

Wino izraelskie mogło należeć do najstarszych na świecie, ale niestety burzliwa historia tego kraju wielokrotnie powstrzymywała rozwój winiarstwa. Jeszcze w starożytności konflikty zbrojne doprowadzały do upadku upraw winorośli, które w średniowieczu niemal zniknęły. Sytuacja zmieniła się dopiero po kilkuset latach, pod koniec XIX wieku, gdy francuski filantrop Edmond James de Rothschild otworzył w Izraelu winiarnię — wkrótce stała się ona największym producentem wina w kraju. W latach 80. XX wieku nastąpił zaś dynamiczny rozwój winiarstwa, czego efektem jest dziś istnienie setek firm zajmujących się produkcją wyśmienitych izraelskich trunków.

Wina izraelskie doskonałej jakości z naszego sklepu

Chcemy, by każdy miłośnik znakomitych win mógł przekonać się o jakości wyrobów z Izraela, które wkroczyły na salony branży winiarstwa. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ofertę izraelskich trunków pochodzących z najlepszych bliskowschodnich upraw w takich uznanych regionach jak Wzgórza Golan czy pustynia Negew. Wśród produktów dostępnych w sklepie warto wymienić na przykład wino izraelskie Genesis — przyciąga ono wspaniałym aromatem oraz smakiem charakterystycznym dla upraw położonych w regionach historycznych. Od słodkiego cabernet sauvignon po półwytrawne z owocowymi nutami — sprawdź!

Wyjątkowe wina z Izraela idealne dla koneserów oryginalnych smaków

Cechą charakterystyczną wielu win izraelskich jest ich koszerność — są to więc produkty przygotowywane w zgodzie z regułami obowiązującymi w prawie żydowskim. Trunki takie również można znaleźć w asortymencie sklepu. Nasze propozycje pozwolą Ci poznać pełną gamę smaków wyróżniających winiarstwo z Izraela spośród innych regionów świata. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień na wyjątkowe wina izraelskie!

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661