Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

AB Valley Wine

AB Valley Wines powstało w 2016 roku, jako owoc partnerstwa między winiarzem António Sousą, a Bernardo Lencastre, vigneronem i doskonałym miłośnikiem wina. Przyjemność robienia wina i przekraczania granic pewnego status quo, które trochę obejmuje cały region, skłoniła tych dwóch wieloletnich przyjaciół do realizacji projektu, który przekłada brak szacunku dla paradygmatu i konieczność transpozycji granic doświadczenie, dzięki wykładniczo zdobytej wiedzy, w produkcji i w winnicy. Jeśli z jednej strony Antonio użycza know-how do projektu, Bernardo użycza braku szacunku, ciągłego wyzwania określonych horyzontów i doświadczenia w rozpowszechnianiu i marketingu marki.

Od początku ich zamysłem było wytwarzanie win, które wyrażają potencjał ich autochtonicznych odmian winorośli i terroir Subregionu Vinhos Verdes w Amarante. Ten terroir jest idealny do rozwoju odmian winorośli, takich jak Avesso, Arinto i Azal, w białych winogronach lub Espadeiro i Vinhão w czerwonych winogronach, ze względu na żyzną glebę i ochronę przed wpływem Morza Atlantyckiego . Rezultatem są bardziej dojrzałe winogrona, dobra kwasowość i wyższy poziom alkoholu w porównaniu z resztą regionu. Ten terroir, obok tych odmian winorośli, pozwala na unikalne i różnorodne eksperymenty, które umożliwiają tworzenie różnych win, co jest celem ich projektu.

Pracując z winogronami, które są uważane za najważniejsze w regionie, Alvarinho, Avesso, Arinto, Loureiro i Vinhão, i łącząc je z innymi, którzy zdobywają bardzo silne korzenie w tym doskonałym terroir, António Sousa stara się zastanowić, poprzez swój osobisty ślad, idealną symbiozą między terroir i odmianami, poszukującą z jednej strony równowagi aromatycznej, z drugiej unikalnej złożoności. Ta symbioza zaowocowała dwoma bardzo różnymi zakresami, które odzwierciedlają potencjał odmian i różnych form produkcji. W ten sposób można doświadczyć gamy aromatycznej (reprezentującej A w AB), młodszej, lekceważącej i świeżej oraz dojrzewającej w beczkach (reprezentującej B w AB), poważniejszej, dość złożonej, zrównoważonej i bardzo gastronomicznej.

Kup wina od portuglaskiego producenta AB Valley Wine w naszym sklepie internetowym.