Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

AB Valley Wine

[produkty]

AB Valley Wines powstało w 2016 roku, jako owoc partnerstwa między winiarzem António Sousą, a Bernardo Lencastre, vigneronem i doskonałym miłośnikiem wina. Przyjemność robienia wina i przekraczania granic pewnego status quo, które trochę obejmuje cały region, skłoniła tych dwóch wieloletnich przyjaciół do realizacji projektu, który przekłada brak szacunku dla paradygmatu i konieczność transpozycji granic doświadczenie, dzięki wykładniczo zdobytej wiedzy, w produkcji i w winnicy. Jeśli z jednej strony Antonio użycza know-how do projektu, Bernardo użycza braku szacunku, ciągłego wyzwania określonych horyzontów i doświadczenia w rozpowszechnianiu i marketingu marki.

Od początku ich zamysłem było wytwarzanie win, które wyrażają potencjał ich autochtonicznych odmian winorośli i terroir Subregionu Vinhos Verdes w Amarante. Ten terroir jest idealny do rozwoju odmian winorośli, takich jak Avesso, Arinto i Azal, w białych winogronach lub Espadeiro i Vinhão w czerwonych winogronach, ze względu na żyzną glebę i ochronę przed wpływem Morza Atlantyckiego . Rezultatem są bardziej dojrzałe winogrona, dobra kwasowość i wyższy poziom alkoholu w porównaniu z resztą regionu. Ten terroir, obok tych odmian winorośli, pozwala na unikalne i różnorodne eksperymenty, które umożliwiają tworzenie różnych win, co jest celem ich projektu.

Pracując z winogronami, które są uważane za najważniejsze w regionie, Alvarinho, Avesso, Arinto, Loureiro i Vinhão, i łącząc je z innymi, którzy zdobywają bardzo silne korzenie w tym doskonałym terroir, António Sousa stara się zastanowić, poprzez swój osobisty ślad, idealną symbiozą między terroir i odmianami, poszukującą z jednej strony równowagi aromatycznej, z drugiej unikalnej złożoności. Ta symbioza zaowocowała dwoma bardzo różnymi zakresami, które odzwierciedlają potencjał odmian i różnych form produkcji. W ten sposób można doświadczyć gamy aromatycznej (reprezentującej A w AB), młodszej, lekceważącej i świeżej oraz dojrzewającej w beczkach (reprezentującej B w AB), poważniejszej, dość złożonej, zrównoważonej i bardzo gastronomicznej.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win AB Valley Wine.

Kup wina od portuglaskiego producenta AB Valley Wine w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661