Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Angelo Negro

Włoski producent win Angelo Negro uprawia winnice na wzgórzach Roero od 1670 roku i pracuje nad pełną interpretacją potencjału tego zakątka Piemontu, dedykując wina prestiżowym rodzimym odmianom winogron, wzmacniając tożsamość każdego z nich.

Pasja, która napędza ich pracę, a także miłość i szacunek, które tak blisko łączą ich z tym obszarem, są głęboko zakorzenione w przeszłości. Rodzina jest dumna ze swoich korzeni oraz z faktu, że ma pod opieką cenne dziedzictwo wiedzy i tradycji. Fragment księgi wieczystej, znaleziony w archiwum gminy Monteu Roero, dostarcza dowodów na ponad trzy wieki historii, która wiąże nas z tymi ziemiami. Mówi się, że w 1670 r. „Giovanni Dominico Negro, syn Audino” był właścicielem, na tym samym obszarze, na którym obecnie znajduje się posiadłość Perdaudin z prestiżowymi winnicami, domu z piecem, podwórkiem, piwnicą i winnicami.

To właśnie tutaj, w dawnej posiadłości Audino, urodził się na początku XX wieku Angelo Negro, zwany „Angelinem”, właściciel małego gospodarstwa.
Na początku nie miał zbyt wiele: dwa hektary ziemi z roczną produkcją zaledwie 15 gąsiorów. Ale wytrwałość i duch poświęcenia przyniosły rezultaty, gdy Giovanni postanowił z pasją podążać śladami ojca, realizując marzenie o zbudowaniu piwnicy, w której będzie można produkować wino ze wzgórz, na których się urodził.

Decyzja o skupieniu się na rodzimych odmianach winogron winifikowanych tradycyjnymi metodami i ciągła dbałość o jakość dały dobre wyniki: od lat 80. wina Azienda Agricola Angelo Negro & Figli zaczęły zbierać sukcesy, najpierw we Włoszech, a następnie na arenie międzynarodowej.

Z biegiem czasu piwnica rozrastała się, z powodzeniem zdobywając nowe rynki i stając się wzorcem odniesienia dla tego obszaru. Wszystko nadal odbywa się na poziomie rodzinnym: Giovanni Negro jest otoczony przez swoją żonę Marię Elisę i ich czworo dzieci, Gabriele, Angelo, Emanuela i Giuseppe, którzy entuzjastycznie przyjęli tę samą filozofię.

Obecnie posiadłość obejmuje prawie 70 hektarów winnic, podzielonych między:
- historyczną Cascina Perdaudin w Monteu Roero, Cascina San Vittore in Canale „ROERO”;
- Cascina Basarin w Neive „BARBARESO”;
- Cascina Baudana, w gminie Serralunga d’Alba „BAROLO”.
Doskonałe położenie, zróżnicowane gleby i mikroklimaty oraz skrupulatna praca w winnicach i piwnicach dają wina o bardzo wyrazistym charakterze, znane i cenione na całym świecie.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Angelo Negro.

Kup wina od włoskiego producenta Angelo Negro w naszym sklepie internetowym.