Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Anselmo Mendes

[produkty]

Anselmo Mendes urodził się i dorastał w Monção. To właśnie wtedy jako dziecko zapoznał się z kulturą winiarstwa i produkcji wina. Odmiana Alvarinho i produkowane tam wino od razu stały się częścią jego życia, do tego stopnia, że dziś Anselmo Mendes i Alvarinho są synonimami. Ukończył inżynierię rolno-przemysłową w 1987 r. w Instytucie Szkolnictwa Wyższego Politechniki Lizbońskiej, a sześć lat później ukończył studia podyplomowe z enologii na Uniwersytecie Katolickim. Praca jako winiarz w kraju takim jak Portugalia to odkrywanie bogatego i różnorodnego wszechświata i sprostanie poważnemu wyzwaniu: dodanie know-how, intuicji i technologii do tego, co najlepsze, jakie ma do zaoferowania przyroda.

Od Vinho Verde do Alentejo, przez Douro i Dão, wykonując „przeskoki” na Azory, Brazylię i Argentynę, Anselmo Mendes podjął ścieżkę winiarza, kultywując pasję w każdym regionie, poznając głos z każdego kraju i starając się wydobyć z każdego wina to, co najlepsze. Dziś, jako konsultant, miał na swoim koncie wiele udanych projektów z jednego końca Portugalii do drugiego i za granicą.

Anselmo Mendes rozpoczął produkcję wina z winogron Alvarinho w 1998 roku w Monção i Melgaço. Winiarnia w Dolinie Minho jest miejscem eksperymentów i badań, gdzie pasja Anselmo Mendesa do wina i regionu nabiera kształtu i smaku. To miejsce odkrywania na nowo, dzięki któremu każde wino jest wyrazem krainy w jej najwznioślejszej postaci, cechą kulturową, znakiem charakteru.

Obecnie produkuje wino z trzech odmian winorośli i w trzech regionach wyznaczonego regionu Vinho Verde: Alvarinho w dolinie Minho, Loureiro w dolinie Limy i Avesso w dolinie Douro.
Ale jego wybór to Alvarinho, w który poświęcił więcej czasu i oddał głos, starając się w pełni wykorzystać jego naturalne cechy i potencjał.

Praca Anselmo Mendesa jest rozpoznawana w Portugalii i za granicą, nie tylko ze względu na doskonałość produkowanych przez niego win, ale także za zaskakujący i konsekwentny sposób, w jaki wprowadza innowacje. Fermentacja winogron Alvarinho w drewnianych beczkach lub stosowanie tradycyjnych technik winifikacji, takich jak fermentacja na skórkach, to tylko niektóre z metod, które wyróżniają te wina na świecie.

Koncentrując się na odmianach Alvarinho, Loureiro i Avesso, Anselmo Mendes produkuje spokojne białe wina, które zdobyły już różne nagrody i wyróżnienia oraz zdobyły zaufanie najbardziej wymagających krytyków i miłośników wina na całym świecie. Oryginalny wyraz pasji zakorzenionej w przeszłości, skrystalizowanej wieloletnim doświadczeniem i know-how.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Anselmo Mendes.

Kup wina od portugalskiego producenta Anselmo Mendes w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

PH ALGO Alina Golik
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

515-258-661
NIP: 821 002 10 47
REGON: 710284309