Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Arione

Arione tworzą cztery pokolenia producentów wina z Piemontu. Na początku XX wieku Luigi Arione założył firmę, która cztery pokolenia później nadal nosi jego imię. To historia pasji i doświadczenia, które są przekazywane z ojca na syna od ponad wieku, aby ewoluować i rozwijać się w coraz to nowych projektach, zgodnie z wymogami rynku krajowego i międzynarodowego. Ziemie z pięknymi i zapierającymi dech w piersiach widokami stanowią tło dla historii i tradycji rodziny Arione, przekazując wszystko, co zawiera jej wina i wizję firmy. Stulecie win i duże uznanie, zarówno we Włoszech, jak i za granicą, to znak silnego zaangażowania w poszukiwanie i osiąganie najwyższych standardów jakości.

Dziś winiarnia Arione jest prowadzona przez braci Mauro i Luca Arione, zarządców dwóch rodzinnych piwnic.

„Nasze zaangażowanie zawsze miało na celu poprawę, w celu konsolidacji obecności naszych marek na rynku krajowym i dalszej ekspansji na rynkach międzynarodowych”.

Arione to firma rodzinna. Ich wartości przewodnie w produkcji to niezawodność, jakość i innowacyjność, ponieważ tylko patrząc w przyszłość można ulepszyć teraźniejszość. Dzięki pracy zespołowej osiąga się sukces, dlatego zbudowali wokół siebie zespół profesjonalistów o ugruntowanej pozycji.

Ich firma ma dostęp do winnic w najlepszych rejonach Piemontu, Langhe i Monferrato, z zazdrością strzegąc początkowej wiedzy przekazanej przez pierwszego mistrza winiarskiego Luigiego Arione i przekładając je na solidne praktyki. Dzięki ciągłym inwestycjom w bardziej wykwalifikowany personel, wyspecjalizowanych ekspertów oraz badania i testy osiągnęli wysoką jakość produktów.

Ich rodzina ma silne korzenie w krainie Langhe i Monferrato, krajobrazach i pasji do rzemiosła „robienia wina”, ponieważ bycie producentem w Piemoncie to wielkie codzienne wyzwanie: przekazuj autentyczne historie o tych pięknych krainach poprzez produkt charakterystyczny jak wino.

Produkcja wina Arione odbywa się w dwóch oddzielnych rodzinnych zakładach w Canelli (w prowincji Asti) i Castiglione Tinella (w prowincji Cuneo).

Dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym przetwarzanie winogron odbywa się innowacyjnymi metodami, aby zapewnić wysoko wykwalifikowany i certyfikowany proces, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji winiarskich Piemontu, aby nie utracić właściwości win z tego ważnego obszaru. Każdy etap procesu produkcyjnego, od zbiorników po beczki i butelki, jest dokładnie sprawdzany i certyfikowany.

Region

Arione posiada winnice w najlepszych rejonach Piemontu, Langhe i Monferrato, które w przeszłości były przystosowane do produkcji wina najwyższej jakości.

Langhe, położone głównie w prowincji Cuneo, jest otoczone poligonem ograniczonym od południa przez Liguryjskie Alpy Nadmorskie, od zachodu przez rzekę Tanaro, od wschodu przez Bormida rzeki Spigno i od północy przez rzekę Tanaro i wzgórza Asti.

Monferrato, prawie wyłącznie pagórkowate, znajduje się głównie w prowincjach Alessandria i Asti i rozciąga się na południe od prawej strony rzeki Pad, aż do podnóża Alp Liguryjskich, na granicy z prowincjami Genua i Savona.

Na tych cennych ziemiach marglisto-piaszczyste gleby powstałe w starożytności dały korzenie winorośli Nebbiolo i Dolcetto, a także typowe dla tego regionu Moscati i Barbera, zapach fiołków i zwiędłych róż, owocowy aromat i dojrzałe maliny.

Te krainy z pięknymi i czarującymi krajobrazami, z mocą wyrażają swoją wyjątkowość i głębię swoich korzeni głęboko w ziemi; tutaj są dwa miasta, w których Arione jest właścicielem winnic i piwnic: Canelli w prowincji Asti i Castiglione Tinella w prowincji Cuneo.

Historia, tradycja i kultura spotykają się w tym magicznym zakątku głębokiego piękna i kultu światowej sławy tradycji kulinarnych.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Arione.

Kup wina włoskiego producenta Arione w naszym sklepie internetowym.