Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Azienda Agricola Monte del Fra

[produkty]

Monte del Frà ma wyjątkową włoską historię, zapoczątkowaną przez przodka Massimo Bonomo, który w połowie XX wieku (ok. 1958 r.) wydzierżawił swoją pierwszą grupę pól uprawnych w północnej części Włoch pośród wzgórz otaczających jezioro Garda w prowincji Werony. To miejsce, z którego wywodzi się część znanych włoskich win.

Pierwsza udokumentowana wzmianka dotycząca Monte del Fra 'pochodzi z 1492 roku. W tym czasie w dawnym klasztorze na tej ziemi działała grupa Braci (Fra' w dialekcie weneckim) należących do Zakonu Najświętszej Marii Panny z Scala di Verona. Podpisany dokument dzierżawy, utworzony w 1619 r., zezwalał na dzierżawę 25 działek (hektarów) pod uprawę winnic i drzew owocowych, a braciom na uprawę roli w Sommacampagna. Dokument ten jest przechowywany w historycznej bibliotece w Weronie (Capitolare). W 1805 roku Napoleon Bonaparte ogłosił koniec dóbr kościelnych i sprzedał na aukcji całą zawartość klasztoru. W tym samym stuleciu, w 1848 i 1866 r., niektóre z najważniejszych momentów Risorgimento (zjednoczenia Włoch) miały miejsce podczas pierwszej i trzeciej włoskiej wojny o niepodległość. Dziś na tych nieruchomościach stoją dwa z najbardziej istotnych cru of Monte del Fra ”: Custoza i Staffalo. Dodatkowo we wsi Custoza znajdują się szczątki blisko dwóch tysięcy żołnierzy włoskich, austriackich i węgierskich, którzy walczyli i polegli podczas tych walk.

Rodzina Bonomo przybyła w połowie XX wieku. Rok po roku, zbiór po zbiorach, te pierwsze działki (hektary) stały się jedną z najbardziej rozległych winnic w Weronie, 137 upraw i 68 hektarów dzierżawionych we wszystkich głównych nominałach Werony: Valpolicella, Custoza, Lugana, Soave i Bardolino.

Po sześćdziesięciu dwóch latach zarządzanie Monte del Fra ”pozostaje pod kontrolą rodziny Bonomo. Drugie pokolenie reprezentowane jest przez dwóch braci, Eligio i Claudio, po którym następuje trzecie pokolenie, Marica, Silvia i Massimo. Jako rodzina mają silne i zwięzłe wartości: lojalność wobec swojej ziemi i jej uznanie oraz coraz bardziej zrównoważone rolnictwo. Te winnice są prawdziwe „cru”, z których pochodzą niektóre z ich wspaniałych win i stały się punktem odniesienia dla jakościowego włoskiego wina, zgodnie z opinią niektórych z najbardziej znanych międzynarodowych krytyków win.

Obszary Monte del Frà są dobrze przystosowane do wzbogaconego rolnictwa. Graniczy z Prealpami od północy i jeziorem Garda na zachodzie charakteryzuje piękną prowincję Werona, która stanowi obecnie pierwszy region winiarski we Włoszech. Obecność gór na północy łagodzi zimne wiatry napływające z północnej Europy, a rozległe jezioro łagodzi zarówno mroźne zimy, jak i gorące lata. Bogata w minerały gleba, morenowe wzgórza utworzone przez prehistoryczne lodowce, obfitość wody i promieni słonecznych sprawiają, że obszar ten jest szczególnie korzystny.

To miejsce, w którym rolnicy poprzez doświadczenie dzielą się zgromadzoną wiedzą, techniką uprawy winogron i sztuką winiarską, tworząc w ten sposób wina niekwestionowane, cieszące się uznaniem na całym świecie.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Azienda Agricola Monte del Fra.

Kup wina włoskiego producenta Azienda Agricola Monte del Fra w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661