Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Azienda Vinicola San Martino

Azienda Vinicola San Martino to oryginalne, aromatyczne wino, które opowiada historię rodziny i jej miłości do pracy na roli i uprawy winogron. Winorośl jest ich życiem od trzech pokoleń. Od lat 60-tych przekazują swoją pasję do wina, dbają o swoje winnice i rodzime odmiany winorośli, które naprawdę reprezentują ich terytorium, od rzeki Piave po wzgórza słynące z Prosecco. Giovanni i Walter zawsze wierzyli w naturę, uczciwą ludzką pracę i poszukiwanie jakości głęboko zakorzenionej w tradycji, ale gotowych do innowacji i najlepszego wykorzystania technologii. Z biegiem lat ulepszyli winogrona z ich winnic, a dokonując ważnych inwestycji przeszli od plantatorów winorośli do renomowanych winiarzy, dumnie noszących nazwę ich posiadłości na całym świecie.

Winorośle Azienda Vinicola San Martino są starannie pielęgnowane na ich własnej ziemi wzdłuż biegu rzeki Piave, wokół winnicy w Visnà di Vazzola oraz na wzgórzach między Conegliano i Valdobbiadene, tradycyjnym regionie Prosecco. Produkcję wzbogacają wysokiej jakości winogrona z małych gospodarstw sąsiadujących z ich posiadłością, gdzie przez cały rok pracownicy służą pomocą, aby zagwarantować najwyższe standardy jakości. Winogrona są poddawane procesowi winifikacji w winnicy i stają się wspaniałymi winami czerwonymi, takimi jak Cabernet i Malbech, oraz mocnymi winami białymi, takimi jak Pinot Grigio oraz wytrawnymi, ekstra wytrawnymi, millesimato i różowymi Prosecco DOC i DOCG.

San Martino Vini jest dumne ze swojej zdolności do zarządzania całym łańcuchem produkcji wina. Bezcenne winogrona, wciąż zbierane ręcznie w winnicach posiadłości, są przetwarzane w winiarni, gdzie szacunek dla tradycji i prawdziwa pasja do winiarstwa łączy się z innowacyjną technologią nowej rozlewni. Nowa rozlewnia, wyposażona jest w najnowocześniejszy park maszynowy i najnowocześniejsze systemy automatycznego sterowania, co gwarantuje oryginalny produkt najwyższej jakości. Nowoczesna technologia nowego zakładu umożliwia śledzenie każdej wyprodukowanej butelki. Izoluje wino przed kontaktem z powietrzem na wszystkich etapach butelkowania, zachowując jego wewnętrzne właściwości i zmniejszając zapotrzebowanie na siarczany.

Ten nowy zasób podwoi moce produkcyjne San Martino, osiągając 10 milionów butelek rocznie i otwierając nowe możliwości w dziedzinie marek własnych. W nowej fabryce zastosowano rozwiązania do ultraszybkiej wymiany butelek i kamery do sprawdzania aplikacji etykiet. Linia produkcyjna jest elastyczna i wydajna i można ją łatwo przeprogramować na butelki wina marki własnej, dostarczane w niestandardowych opakowaniach. Wewnętrzne laboratorium analityczne producenta może stale testować właściwości organoleptyczne i przeprowadzać kontrolę jakości, aby zapewnić klientom przyjemność z delektowania się doskonałym winem.

Osiedle San Martino położone jest we wspaniałej, bujnej krainie, nad którą przepływa rzeka Piave. To wspaniały region, położony pomiędzy Dolomitami a Wenecją, jest domem dla wszystkich wybitnych winnic prowincji Treviso. Schodząc z gór i miejsc drogich pisarzowi Dino Buzzatiemu, wspaniała rzeka Piave przepływa przez obszar bogaty w historię, przyrodę i kulturę, przez rzymskie Opitergium, dzisiejsze Oderzo, średniowieczne księstwo Cenedy, dzisiejsze Vittorio Veneto i miejsca epickich bitew pierwszej wojny światowej, aby wpłynąć do morza w Wenecji. Ślady tej szlachetnej przeszłości pojawiają się od czasu do czasu na ziemi majątku producenta, który znajduje się w gminie „i san martin”. Między IX a XI wiekiem zbudowano tam starożytny kościół św. Marcina, poświęcony biskupowi i patronowi Visny. Kościół na przestrzeni wieków był wielokrotnie przebudowywany i ostatecznie został nieodwracalnie zniszczony podczas Wielkiej Wojny. Kamienie z dzwonnicy oraz odłamki i kamienie ze ścian kościoła zostały rozrzucone na okolicznych polach przez austriackie haubice i nawet dzisiaj niektóre z tych historycznych fragmentów właściciele odnajdują w swoich winnicach.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Azienda Vinicola San Martino.

Kup wina włoskiego producenta Azienda Vinicola San Martino w naszym sklepie internetowym.