Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Badenhorst

Wina rodziny AA Badenhorst są uprawiane, wytwarzane i dojrzewające na farmie Kalmoesfontein w apelacji Swartland w RPA. W Siebritskloof części góry Paardeberg rośnie 28 ha starych winorośli.

Nieruchomość jest własnością bardzo dynamicznych i przystojnych kuzynów Heina i Adi Badenhorst. Pochodzą z Constantii. Ich dziadek był przez 46 lat zarządcą gospodarstwa Groot Constantia. Ich ojcowie urodzili się tam i razem hodowali w Constantii w czasach, gdy ludzie jedli jeszcze świeże warzywa i winogrona Hanepoot, pili Cinsault i było dużo mniej świateł, a hippisi wciąż byli obecni. Razem odrestaurowali zaniedbaną piwnicę na farmie, która była ostatnio używana w latach trzydziestych XX wieku do produkcji naturalnych win w tradycyjny sposób.

Andre Adriaan Badenhorst dorastał między winnicami Constantii i spędzał czas na zbieraniu winogron. „Wszystko zaczęło się, gdy Jean Daneel, następnie winiarz w Buitenverwachting, pozwolił mi zrobić moje pierwsze wino, gdy miałem 13 lat” - wspomina Adi.

Po ukończeniu studiów w Elsenburgu Adi pracował na kilku zbiorach w Chateau Angelus, Alain Graillot w północnym Rodan we Francji i Wither Hills w Nowej Zelandii oraz pracował w lokalnych piwnicach Simonsig, Steenberg, Groote Post i dziewięć lat jako winiarz w cenionych posiadłościach Stellenbosch, Rustenberg.

W 2008 r. spakował wszystko i kupił 60-hektarowy kawałek ziemi w Paardeberg ze swoim kuzynem Heinem. Teraz z dumą wspólnie uprawiają ziemię, uprawiają biologię i wytwarzają naturalne wina w tradycyjny sposób.

Na Kalmoesfontein powraca do podstaw, używając tradycyjnego sprzętu winiarskiego i starego cementu. „Tworzymy wina o ogromnym charakterze. Używamy tego, na co nas stać. Robimy najlepsze wina, jakie potrafimy. Mamy też wspaniałe doświadczenia. Chcę coś zrobić, angażując interakcję mojej rodziny”.

Dziś Adi Badenhorst jest bardzo popularnym winiarzem, członkiem Cape Winemakers Guild, członkiem-założycielem Swartland Revolution i Swartland Independent, dumnym ojcem Samuela Sunnyskies i Any Kalander oraz stale rozwijającym się Vigneronem (jak farmer papug, kolekcjoner płyt LP , profesjonalista w kłusownictwie, koneser herbaty, kierowca Land Cruisera, właściciel kucyka i lokalna legenda).

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony producenta win z RPA Badenhorst.

Kup wina od producenta z RPA Badenhorst w naszym sklepie internetowym.