Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Belvedere

Wytwarzany wyłącznie z polskiego żyta, oczyszczonej wody i procesu destylacji ogniowej, Belvedere nie zawiera żadnych dodatków, posiada certyfikat koszerności i jest produkowany zgodnie z przepisami prawa polskiej wódki, które nakazują, że nic nie może być dodawane.

Wyprodukowane w jednej z najdłużej działających polskich destylarni na świecie, która produkuje wódkę od 1910 roku, Belvedere’s Master Rye Distillers czerpie z 600-letniej historii polskiego wytwarzania wódki, aby kunsztownie przerobić polskie żyto w niezwykłą wódkę o wyraźnym smaku i charakterze.

Żyto Belvedere Polska to ziarno specjalnego dziedzictwa, jedno z drobnych ziaren, które pozostaje niezmienione od czasów starożytnych. Znane ze swojej trwałej odporności na agresywne temperatury i wymagającą glebę, żyto pochodzi od zaledwie ośmiu lokalnych partnerów rolniczych, co zapewnia 100% identyfikowalności.

W przeciwieństwie do bardziej neutralnych składników, takich jak pszenica czy kukurydza, żyto nadaje wyrazisty smak i charakter. Kiedyś neutralność kojarzyła się z jakością wódki, ale Belvedere zawsze bronił charakterystycznej głębi i złożoności, która pochodzi z żyta.

Wodę czerpią z naturalnej studni artezyjskiej na terenie destylarni Belvedere. Przefiltrowany i oczyszczony, jest zmieszany z żytem, aby zapewnić nieskazitelne tło, które pozwala błyszczeć złożonym smakom ziarna.

Destylacja to zarówno nauka, jak i sztuka. Oparte na wielowiekowej tradycji produkcji wódki, Master Rye Distillers wykorzystują energię ognia do czterokrotnej destylacji spirytusu. Proces ten wydobywa charakter, głębię i wymiar polskiego żyta, umiejętnie oddając niuanse smaków i aksamitną konsystencję wódki Belvedere.

Belvedere, pierwsza wódka super premium, reprezentuje 600 lat polskiej tradycji wódki. Ich gorzelnia jest jednym z najdłużej działających nieprzerwanie obiektów na świecie, produkującym wódkę od 1910 roku.

Niewielka i kameralna destylarnia zapewnia charakterystyczną dla Belvedere stałą jakość i została doceniona przez Komisję Europejską za agresywny program zrównoważonego rozwoju, zmniejszając emisję CO2 o 42% od 2012 roku.

Produkcja Belvedere podlega regulacjom prawnym Polska Vodka, jednym z najsurowszych na świecie. Jak nakazuje apelacja, cała produkcja musi odbywać się na polskiej ziemi, spirytus musi być ze zboża lub ziemniaka i nic więcej nie można do niego dodać.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony polskiego producenta wódki Belvedere.

Kup wódkę polskiego producenta Belvedere w naszym sklepie internetowym.