Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Binz+Bratt

Wina producenta Binz + Bratt pochodzą wyłącznie z Niemiec. To indywidualny produkt o własnym charakterze i doskonałej regionalnej charakterystyce. Winogrona pochodzą z ich własnych winnic oraz z okolicznych winnic lokalnych winiarzy, którzy pracują w winnicach w harmonii ze środowiskiem i dbają o dojrzewanie i butelkowanie win.

Przy produkcji butikowej spędzają dużo czasu na komponowaniu każdego wina i cuvée, aby mieć pewność, że ich spożycie zapewnia optymalną przyjemność.

Historia BINZ + BRATT mogła łatwo zacząć się sto lat temu. W tym czasie był pan Binz w Niemczech i pan Bratt w Szwecji, którzy obaj promowali umiarkowaną konsumpcję wina i alkoholu w swoich krajach. Dr Carl Binz (1832-1913) zapoczątkował pierwszą kliniczną analizę pozytywnych skutków umiarkowanego spożycia wina. Dr Ivan Bratt (1878-1956) był założycielem monopolu alkoholowego w Szwecji, który jest zaangażowany w jakość produktów i opowiada się za umiarkowanym spożyciem alkoholu. Czy Ivan Bratt był zaznajomiony z badaniami Carla Binza, czy może być tak, że ta dwójka faktycznie kiedykolwiek się spotkała? Obie historie są możliwe, ale nie wiemy na pewno - przynajmniej jeszcze nie teraz.

Nieco ponad 100 lat później mamy kolejnego pana Binza w Niemczech i kolejnego pana Bratta w Szwecji, którzy oboje zajmują się tematem wina i alkoholu. Jednak, jak wiemy, ich drogi już się skrzyżowały. Joachim Binz, urodzony w 1965 roku w Trewirze, zajmuje się handlem winem od 1982 roku. W wieku 35 lat założył w Wiesbaden własną firmę specjalizującą się w eksporcie niemieckich win wysokiej jakości. Thomas Bratt, urodzony w 1954 r. w Storfors, rozpoczął karierę w innej dziedzinie i przeniósł się na handel alkoholem dopiero w wieku 39 lat. Założył prawdziwy i wysoko ceniony importer alkoholu w Szwecji.

Joachim i Thomas po raz pierwszy spotkali się zawodowo na początku lat 90. Ponieważ oboje szanują się i darzą siebie wielkim szacunkiem, stosunki biznesowe szybko przekształciły się w prawdziwą przyjaźń.

Przez wiele lat mieli pomysł, aby wspólnie stworzyć kolekcję win, ale dobre rzeczy wymagają czasu. Pierwsza kolekcja win BINZ + BRATT została wprowadzona na rynek pod koniec 2008 roku.

Joachim Binz i Thomas Bratt jednogłośnie stwierdzili, że:

„Naszym celem jest produkcja win, które są przyjemne w piciu, a jednocześnie zachowują niezmiennie wysoką jakość. Wierzymy, że osiągnęliśmy to dzięki naszym pierwszym winom i dlatego nie wahamy się ofiarować go naszym najlepszym przyjaciołom przy każdej okazji. Nie umieściliśmy naszych nazw na etykiecie ze względu na prestiż, ale o wiele bardziej, aby pokazać nasze osobiste zaangażowanie w produkt”.