Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodega Attis

ATTIS to producent wina reprezentowany przez dwóch braci, Robustiano i Baldomero Fariña. Wiele lat temu dołączyli do francuskiego enologa, Jeana François Hebrarda, aby ulepszyć produkcję wina w Rias Baixas i możliwości jego odmian i terroir, mając na celu opracowanie różnych win, dbając o ich różnorodność, fabułę lub opracowanie, wydobywając każdy niuans i każdy aromat, który daje im klimat, terroir i Atlantyk.

Attis znajduje się w samym sercu Val do Salnés, uprzywilejowanego miejsca, którego ziemia ożywia winnice. To właśnie środowisko wraz z tradycją i know-how odziedziczone od trzech pokoleń definiuje istotę ich win: autentycznych, rzemieślniczych i atlantyckich.

Wszystkie wina Attis odchodzą od szacunku autochtonów i rzemieślników i są wierne filozofii tworzenia wspaniałych win atlantyckich. Jednak środowisko pozwala im uzyskiwać różne wyniki, zaczynając od odmian autochtonicznych. Odmiana, terroir, rodzaj uprawy winorośli lub klimat sprawiają, że produkcja różnych win jest opłacalna. Swoboda odkrywania potencjału każdej odmiany jest zawsze obecna w procesach opracowywania. Szanując cechy zastosowanych odmian, producent w pełni wyraża tożsamość ATTIS w każdym z win: tożsamość, w której podstawą jest tradycja, wysiłek, cierpliwość i know-how odziedziczone po poprzednich pokoleniach.

Proces produkcji win, od pielęgnacji winnicy po zbiory i winifikację, charakteryzuje głęboki szacunek dla odmiany. Otoczenie sprzyja bezpośredniemu kontaktowi z tradycją i kulturą wina. Kulturę, która pielęgnowana jest cierpliwie w winnicach przez cały rok. Wreszcie, dzięki dobrej pracy całego zespołu i wyraźnemu zobowiązaniu do poszanowania winorośli, medium i rzemieślniczego opracowania, producent otrzymuje w rezultacie wina wyjątkowe i niepowtarzalne: rzemieślnicze.

Atlantycki charakter win Attis jest częścią jego istoty. Atlantyk zapewnia wysokie zasolenie win wytwarzanych z różnych autochtonicznych odmian w Rías Baixas, a ten czynnik jest szczególnie widoczny w winach z podobszaru Val do Salnés. Wilgotny klimat, łagodne temperatury i głównie granitowe terroir są powszechnymi i wyraźnie wpływowymi czynnikami w D.O. wina rías Baixas. Takie warunki pozwalają winorośli pracować w rytmie, który powinien to robić, bez stresu, osiągając wyjątkowe kolory, zapach i kwasowość.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Bodega Attis