Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodega Colome

Ponad 180 lat historii produkcji doskonałej jakości win, Bodega Colomé jest najstarszą winnicą w Argentynie.

Bodega Colomé została założona w 1831 roku, prawdopodobnie przez hiszpańskiego gubernatora Salta, Nicolása Severo de Isasmendi y Echalara. W 1854 roku jego córka Ascensión, która poślubiła José Benjamín Dávalos, przywiozła do Colomé pierwsze francuskie winorośle Malbec i Cabernet Sauvignon. Do produkcji win Colomé Reserva nadal wykorzystywane są winogrona z trzech winnic posadzonych w tym roku. Posiadłość Colomé należała do rodzin Isasmendi-Dávalos przez 170 lat. Donald Hess nabył go w 2001 roku.

Donald i Ursula Hess po raz pierwszy odwiedzili Doliny Calchaquí w 1998 roku. Szukali idealnego terroir i idealnej pogody, aby wyprodukować naprawdę wyjątkowe argentyńskie wina. To, co tu odkryli, przerosło ich oczekiwania: tak naprawdę znaleźli swój drugi dom. Wielkość i naturalne piękno Colomé zainspirowało ich i odmłodziło. W 2001 roku kupili Colomé. Od tego czasu stworzyli najnowszą historię Colomé, najbogatszą w osiągnięcia.

Ich wizja obejmuje odpowiedzialność społeczną wobec mieszkańców Colomé. Rodzina Hessów przyczyniła się do budowy wiejskiego domu kultury i kościoła, a także do ulepszenia szkoły i budownictwa społecznego. Obecnie Colomé jest źródłem zatrudnienia i dochodu dla większości mieszkańców wioski.

Dzisiaj Colomé Winery to modelowa winiarnia produkująca wysokiej jakości wina premium w Argentynie. Każdego roku produkuje ponad pół miliona litrów wina i eksportuje swoje wina do ponad 40 krajów na całym świecie.

Winnice znajdują się w górnej części dolin Calchaquí, uznawanych za najwyższy na świecie region uprawy winorośli, na wysokości od 2300 do 3111 metrów nad poziomem morza.

Wysokość jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju winorośli. Im wyższa wysokość, tym większa ekspozycja na słońce i większa amplituda termiczna, która w dzień i w nocy waha się między 20°. Czynniki te sprzyjają równomiernemu i zrównoważonemu rozwojowi winogron.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony argetyńskiego producenta win Bodega Colome.