Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Bodega la Emperatriz

[produkty]

Finca La Emperatriz to oryginalna nazwa wyjątkowej posiadłości w Baños de Rioja, obecnie należącej do rodziny Hernáiz.

Nazwa pochodzi od pierwotnego właściciela, niegdyś cesarzowej Francji, Eugenii de Montijo. Ta hiszpańska szlachcianka była żoną Napoleona III i już w drugiej połowie XIX wieku produkowała wysokiej jakości wina, zdobywając dla nich medal na Wystawie Światowej w Paryżu w 1878. Rodzina Hernáiz kupiła całą posiadłość w 1996 roku i od razu rozpoczęła swój pierwszy projekt produkcji win najwyższej jakości.

Arystokratycznie nazwana María Eugenia Palafox Portocarrero y Kirkpatrick, hrabina Teba, była drugą córką Cipriano Palafox y Portocarrero, który sam posiadał tytuł 13. XIII księcia Peñarandy, hrabiego Montijo i Teba, a także „grande de España”. Młoda Eugenia wychowała się w oświeconej rodzinie, w otoczeniu intelektualistów i dyplomatów, co z pewnością przyczyniło się do jej słynnej elegancji i inteligencji. Późniejszy pobyt w Paryżu pozwolił jej nawiązać kontakt z najwyższym kręgiem francuskiego społeczeństwa, gdzie poznała, a później poślubiła mężczyznę, który miał zostać cesarzem Francji Napoleonem III. Była znana ze swojej hojności, która sprawiła, że była kochana wśród Francuzów. Wspierała także sztukę twórczą i była obrończynią równości kobiet. Uchodziła również za bardzo stylową kobietę, a jej gusta i decyzje kreowały ówczesne mody i trendy.

W 1996 roku rodzina Hernáiz nabyła posiadłość Finca La Emperatriz, a bracia Eduardo i Víctor Hernáiz przejęli projekt winiarski, którego jedynym celem była produkcja win wysokiej jakości, poprzez odzyskanie starych winorośli, które wciąż rosły na terenie posiadłości oraz sadzenie nowych.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661