Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Bodega Numanthia

[produkty]

Mocno zakorzeniona w hiszpańskiej historii i terroir, Bodega Numanthia jest kolebką potężnych i intensywnych win, ikonicznych wcieleń prestiżowej nazwy pochodzenia Toro.

Nazwa posiadłości pochodzi z czasów rzymskich. W 134 roku p.n.e. mieszkańcy starożytnego miasta Numancia stawili opór rzymskim najeźdźcom, decydując się na śmierć z powodu kapitulacji. To szlachetne dziedzictwo jest echem Numanthia terroir: jej wytrzymałe i odporne winorośle były w stanie przetrwać ekstremalne warunki klimatyczne regionu - surowe zimy i upalne lata - a także atak filoksery, który zniszczył większość europejskich winnic w XIX wieku. Rezultatem tej epickiej wytrzymałości było to, że przetrwało wiele małych działek winnic, które były starannie zarządzane przez miejscowe rodziny, które chroniły je przez lata, w pełni świadome niezwykłej wartości swojej ziemi. Położone w północno-zachodniej Hiszpanii, na glinianych płaskowyżach i zboczach, te stare winnice rok po roku produkują intensywne i potężne roczniki. Wina produkowane są wyłącznie z hiszpańskiej odmiany Tinta de Toro i pozostawiane do pełnego dojrzewania, dając szczególnie skoncentrowane i bogate w aromat winogrona. Są najlepszym wyrazem hiszpańskiej nazwy pochodzenia Toro.

Termanthia to ostateczny wyraz najlepszej winnicy w oznaczeniu Toro: Teso de los Carriles. Od ręcznego wykuwania do miażdżenia stóp, tworzenie wina z tych wyjątkowych winogron wymaga ręcznej doskonałości i skrupulatnej wiedzy. Wysublimowana koncentracja owoców odsłania wspaniałą aromatyczną złożoność i ujawnia niesamowitą intensywność i elegancję.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Bodega Numanthia w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661