Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodega Numanthia

Mocno zakorzeniona w hiszpańskiej historii i terroir, Bodega Numanthia jest kolebką potężnych i intensywnych win, ikonicznych wcieleń prestiżowej nazwy pochodzenia Toro.

Nazwa posiadłości pochodzi z czasów rzymskich. W 134 roku p.n.e. mieszkańcy starożytnego miasta Numancia stawili opór rzymskim najeźdźcom, decydując się na śmierć z powodu kapitulacji. To szlachetne dziedzictwo jest echem Numanthia terroir: jej wytrzymałe i odporne winorośle były w stanie przetrwać ekstremalne warunki klimatyczne regionu - surowe zimy i upalne lata - a także atak filoksery, który zniszczył większość europejskich winnic w XIX wieku. Rezultatem tej epickiej wytrzymałości było to, że przetrwało wiele małych działek winnic, które były starannie zarządzane przez miejscowe rodziny, które chroniły je przez lata, w pełni świadome niezwykłej wartości swojej ziemi. Położone w północno-zachodniej Hiszpanii, na glinianych płaskowyżach i zboczach, te stare winnice rok po roku produkują intensywne i potężne roczniki. Wina produkowane są wyłącznie z hiszpańskiej odmiany Tinta de Toro i pozostawiane do pełnego dojrzewania, dając szczególnie skoncentrowane i bogate w aromat winogrona. Są najlepszym wyrazem hiszpańskiej nazwy pochodzenia Toro.

Termanthia to ostateczny wyraz najlepszej winnicy w oznaczeniu Toro: Teso de los Carriles. Od ręcznego wykuwania do miażdżenia stóp, tworzenie wina z tych wyjątkowych winogron wymaga ręcznej doskonałości i skrupulatnej wiedzy. Wysublimowana koncentracja owoców odsłania wspaniałą aromatyczną złożoność i ujawnia niesamowitą intensywność i elegancję.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Bodega Numanthia w naszym sklepie internetowym.