Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

  • Moet Ice

    Moet Ice

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodega Sottano

W 1890 roku Fioravante Sottano przybył z Włoch, aby osiedlić się w Mendozie, gdzie został pionierem w produkcji, promocji i eksporcie win w regionie Cuyo. Jego pasję do wina odziedziczył w 1998 roku wnuk Ricardo Sottano, który mógł przekazać to dziedzictwo swoim synom Diego, Pablo i Mauricio. W 2016 roku rodzina Vincentín kupiła winnicę, aby nadal wspierać rozwój wysokiej klasy winiarstwa.

Winiarnia Sottano znajduje się w jednym z najbardziej wyjątkowych regionów winiarskich w Mendozie do uprawy wysokiej klasy winogron. Trzydzieści kilometrów od miasta Mendoza, w drodze do Chile, winnica Sottano ma w tle wspaniałe pasmo górskie Andów.

Winiarnia znajduje się u podnóża Andów, w Perdriel, w Luján de Cuyo, Mendoza w Argentynie. Zarządza ponad dwoma hektarami ziemi, w tym 15 000 metrów kwadratowych krajobrazu z wykorzystaniem wyłącznie rodzimych gatunków.

Architekt Mauricio Sottano wziął pod uwagę kontekst krajobrazu podczas projektowania winnicy. Z tego powodu materiały i kolory, których użył w swoim projekcie, odzwierciedlają te z otoczenia.

Pod względem zdolności produkcyjnej winnica produkuje około 800 000 litrów wina rocznie. W całkowicie zautomatyzowanym procesie wina rozprowadzane są w zbiornikach ze stali nierdzewnej o różnej wielkości, co pozwala na precyzyjną kontrolę jakości. Podziemna piwnica przechowuje najlepsze wina podczas leżakowania w dębowych beczkach, a później w butelkach.

Producent korzysta z technologii na najwyższym poziomie, aby produkować naprawdę wspaniałe, wyśmienite wina. Wspaniałe rezultaty pojawiają się, gdy zwraca się uwagę na drobne szczegóły.

Wina Bodega Sottano rodzą się w najlepszych regionach Mendozy: Luján de Cuyo i Uco Valley, skąd pochodzą najwybitniejsze winogrona. Każda winnica jest wybierana ze względu na jej unikalne cechy, dając winogrona, które zapewniają dużą złożoność, co jest podstawowym warunkiem uzyskania doskonałych win.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Bodega Sottano.