Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodega Sottano

W 1890 roku Fioravante Sottano przybył z Włoch, aby osiedlić się w Mendozie, gdzie został pionierem w produkcji, promocji i eksporcie win w regionie Cuyo. Jego pasję do wina odziedziczył w 1998 roku wnuk Ricardo Sottano, który mógł przekazać to dziedzictwo swoim synom Diego, Pablo i Mauricio. W 2016 roku rodzina Vincentín kupiła winnicę, aby nadal wspierać rozwój wysokiej klasy winiarstwa.

Winiarnia Sottano znajduje się w jednym z najbardziej wyjątkowych regionów winiarskich w Mendozie do uprawy wysokiej klasy winogron. Trzydzieści kilometrów od miasta Mendoza, w drodze do Chile, winnica Sottano ma w tle wspaniałe pasmo górskie Andów.

Winiarnia znajduje się u podnóża Andów, w Perdriel, w Luján de Cuyo, Mendoza w Argentynie. Zarządza ponad dwoma hektarami ziemi, w tym 15 000 metrów kwadratowych krajobrazu z wykorzystaniem wyłącznie rodzimych gatunków.

Architekt Mauricio Sottano wziął pod uwagę kontekst krajobrazu podczas projektowania winnicy. Z tego powodu materiały i kolory, których użył w swoim projekcie, odzwierciedlają te z otoczenia.

Pod względem zdolności produkcyjnej winnica produkuje około 800 000 litrów wina rocznie. W całkowicie zautomatyzowanym procesie wina rozprowadzane są w zbiornikach ze stali nierdzewnej o różnej wielkości, co pozwala na precyzyjną kontrolę jakości. Podziemna piwnica przechowuje najlepsze wina podczas leżakowania w dębowych beczkach, a później w butelkach.

Producent korzysta z technologii na najwyższym poziomie, aby produkować naprawdę wspaniałe, wyśmienite wina. Wspaniałe rezultaty pojawiają się, gdy zwraca się uwagę na drobne szczegóły.

Wina Bodega Sottano rodzą się w najlepszych regionach Mendozy: Luján de Cuyo i Uco Valley, skąd pochodzą najwybitniejsze winogrona. Każda winnica jest wybierana ze względu na jej unikalne cechy, dając winogrona, które zapewniają dużą złożoność, co jest podstawowym warunkiem uzyskania doskonałych win.