Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodegas Covides

COVIDES Viñedos - Bodegas jest wiodącą spółdzielnią winiarską pierwszego gatunku w Katalonii pod względem wielkości; roczne zbiory to około 24 000 000 kg winogron.

Białe wina DO Cava i DO Penedes produkowane są z Macabeo, Xarel.lo, Parellada i Chardonnay. Te białe odmiany stanowią 85% średniej rocznej produkcji Bodegas Covides. Do produkcji win różowych i czerwonych DO Penedès używają Tempranillo, Merlot, Syrah i Cabernet Sauvignon.
Obecnie Covides komercjalizuje 25% swojej całkowitej produkcji wina jako wina butelkowane; 65% butelkowanego wina jest eksportowane do 30 krajów, a pozostałe 35% jest sprzedawane w Hiszpanii.

Covides ma 3 winiarnie (Sant Sadurní, S.Cugat Ses Garrigues i Vilafranca del Penedès), do których członkowie przynoszą 25 milionów kilogramów winogron do produkcji odpowiednich win białych, różowych i czerwonych.

COVIDES Viñedos - Bodegas zostało założone w 1963 roku jako zjednoczenie ponad 600 rolników pragnących produkować wino z własnych winogron; to wtedy rolnicy wprowadzili mechanizację i porzucili domową produkcję wina i wykorzystywanie zwierząt pociągowych.

Dwie winiarnie, Sant Cugat Sesgarrigues i Sant Sadurní d’Anoia, zostały zbudowane przy użyciu najnowocześniejszych w tamtych czasach obiektów, aby produkować wina z własną osobowością. Na początku lat 80-tych rozpoczęto sprzedaż wina butelkowanego oraz produkcji cava. Przez lata 90-te ziemie uprawne przeszły modernizację, a systemy plantacji zostały dostosowane tak, aby umożliwić zmechanizowane zbiory.

W 2005 roku Covides rozszerzył swoją działalność i rozpoczął produkcję nowego wina musującego cava. Obecnie około 50% ich produkcji jest butelkowana, wybierając moszcz najlepszej jakości.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Bodegas Covides.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Bodegas Covides w naszym sklepie internetowym.