Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodegas del Mundo

Bodega del Fin del Mundo to pionier jednego z najmłodszych regionów winiarskich w Argentynie, produkuje wina od 2002 roku w San Patricio del Chañar - prowincji Neuquen w Patagonii. Patagonia to magiczny region o zróżnicowanym krajobrazie i kulturach. Wietrzna, słoneczna i ze znakomitymi zakresami temperatur, jest oazą nawadnianą przez rzekę Neuquen.

Producent pragnie, aby jego wina wyrażały krajobraz i historię kraju.

„W każdym łyku skosztujesz wiatru, słońca, topoli i dzikich ziół rosnących wśród winorośli. Nasze wina otworzą wszystkie zmysły i emocje, to jest nasz najważniejszy cel”.

Bodega del Fin del Mundo ma swoje korzenie w Armenii. Diaspora ormiańska zabrała rodzinę Eurenków do Argentyny. Eduardo Eurnekian i Juliana Del Aguila Eurnekian - wujek i siostrzenica - są odpowiedzialni za winnicę klasy premium Bodega Del Fin Del Mundo w Neuquén w Argentynie. Wspólnie od ponad dziesięciu lat produkują wino w Patagonii, regionie znanym z pochodzenia win, i ramię w ramię założyli Karas w Armawirze, którego terroir wulkaniczny jest równie wyjątkowy.

Winnica Karas

Winnice Bodega del Fin del Mundo rosną u stóp majestatycznej góry Ararat w Armenii. Ta kraina pochodzenia wulkanicznego jest wyjątkowa i doskonała do uprawy winorośli. Winnica Karas przywróciła do życia długą historię uprawy winorośli, która została porzucona przez labirynty historii. Karas powraca do korzeni i rodzinnych tradycji, produkując autentyczne wina światowej klasy.

W tym przeludnionym świecie Patagonia nadal pozostaje wyjątkowa, zachowując swoje dzikie cechy. Kraina wymarłych dinozaurów, rdzennych ludów, poszukiwaczy przygód, pisarzy i poetów z pustynnymi polami, które dzięki błogosławieństwu wód rzeki Neuquen zostały przekształcone w raj dla winnic. Wina marki Bodega del Fin del Mundo są prawdziwym odzwierciedleniem tej ziemi; mówią o dzikich wiatrach, jasnym słońcu, doskonałych różnicach temperatur w czasie dojrzewania, piaszczystej glebie i topniejących wodach, które wpływają do rzeki Neuquén, a także o znajomości czynnika ludzkiego, który umożliwia ten proces.

Dolina San Patrico del Chañar cieszy się kontynentalnym klimatem pustynnym z niskimi średnimi temperaturami i szerokim zakresem temperatur, co sprzyja dojrzewaniu winogron w winnicach. Wiatr jest kluczowym czynnikiem dla utrzymania zdrowego rozsądku winorośli. Winogrona rosną zdrowo i zamieniają się w niezwykłe wina.

Wina Bodega del Fin del Mundo mają doskonałą równowagę między alkoholem a kwasowością. Z białych odmian winorośli powstają wina subtelne i aromatyczne, natomiast czerwone zamieniają się w wina wyraziste o zaskakujących smakach i treściwości. Oba ujawniają harmonijną równowagę między stylem klasycznym i nowoczesnym. Wina tego producenta oddają esencję i ducha Patagonii.

Zespół Bodega del Fin del Mundo tworzą profesjonaliści z międzynarodowym doświadczeniem. Awangardowa technologia w połączeniu z głęboką znajomością tradycyjnych technik winiarskich stawia ich w uprzywilejowanym miejscu do produkcji win wysokiej jakości, w których współistnieje klasycyzm i nowoczesność. Wina dzieci wiatru i pustyni. Każda odmiana daje z siebie to, co najlepsze, zarówno w odmianach, jak iw mieszankach i winach musujących. Najnowocześniejsza technologia, solidna wiedza w produkcji wina i głęboki szacunek dla natury dają im przywilej tworzenia charakterystycznych win z najbardziej wysuniętego na południe zakątka świata.