Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodegas Lopez Cristobal

W 1994 roku Santiago López zdołał spełnić swoje marzenie o stworzeniu własnej winiarni. Wszystko zaczęło się dużo wcześniej, około 1930 roku, kiedy jego ojciec, zwany też Santiago, rozpoczął nowy projekt rodzinny w Ribera del Duero, w tym samym miejscu, w którym dziś znajduje się winiarnia.

Ostateczne wejście w świat uprawy winorośli nastąpiło w latach 80-tych, zbiegając się z początkiem nazwy pochodzenia Ribera del Duero. Po kilku latach pracy jako hodowca winorośli nadszedł czas na wyprodukowanie własnego wina, tworząc w ten sposób Bodegas López Cristóbal. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch nazwisk (López z Santiago i Cristóbal z Loli, jego żony). Potem nastąpiła inkorporacja jego syna Galo, który w decydujący sposób pomógł w ostatecznej konsolidacji winnicy, a także przyczynił się do bardzo osobistego charakteru win.

Tradycja idzie w parze z innowacjami. „Wyposażyliśmy nasz zakład w najnowocześniejsze technologie, aby w pełni wykorzystać potencjał naszych winogron”.

W zakładzie Bodegas López Cristóbal posiadają około 700 beczek o pojemności od 225 do 500 litrów, w 80% z dębu francuskiego i 20% z dębu amerykańskiego. Każda beczka nadaje ich winu ostateczny szlif, aby zapewnić niepowtarzalny i oryginalny smak. Ewolucja wina jest nieskończona. Po leżakowaniu w beczce wino jest butelkowane, gdzie powoli mięknie, aż będzie gotowe do spożycia.

Ta pasja do uprawy winorośli była przekazywana z pokolenia na pokolenie. „Jesteśmy przekonani, że troska o naszą winnicę to znak rozpoznawczy w produkcji win z duszą”.

Obecnie winiarnia składa się z 70 hektarów własnych winnic w Roa i Pedrosa de Duero. Większość z nich, a także te, które zapewniają tożsamość wina, należy do odmiany Tinta del País. Uzupełnieniem i dopełnieniem są Merlot i Albillo Mayor.

Nasza uprawa winorośli ceni tradycję. Winnicą zarządzamy w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska naturalnego i wartościami ekologicznymi. Zbiór odbywa się ręcznie i przeprowadzamy go delikatnie, w skrzynkach po owocach, unikając uszkodzenia winogron. Jesteśmy świadomi, że z winorośli powstaje wino.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Bodegas Lopez Cristobal.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Bodegas Lopez Cristobal w naszym sklepie internetowym.