Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

C’est pas la Mer à Boire

C’est pas la Mer à Boire (z franc. "to nic wielkiego") to naturalne wina produkowane w Domaine du Possible przez Loïc Roure.

Loïc Roure odkrył swoje powołanie jako naturalnego winiarza po odbyciu stażu u wzorcowego winiarza Thierry'ego Allemanda, którego wina z Cornas są niemalże wyjątkowe. Osiadł w dolinie Agly, w Pyrénées Orientales, w mieście Lansac, gdzie dzieli starą piwnicę spółdzielczą z Edouardem Laffite (winiarzem w Domaine du Bout du Monde). Z humorem Loïc i Edouard Laffite zmienili nazwę swojego terroir na „Jajakistan” i starają się produkować na tym plemiennym obszarze czyste naturalne wina pełne górskiej świeżości.

Na dziesięciu hektarach Loïc uprawia 4 białe odmiany winogron (Macabeu, Carignan Gris, Grenache gris, Grenache blanc i Carignan blanc, w wieku około 60 lat i sadzone na glebach gnejsu, łupków szarych i granitowych arenach) oraz 3 odmiany winorośli w kolorze czerwonym, Carignan noir, Grenache noir i Syrah.

Bardzo silny wiatr w tej wysokiej dolinie Agly sprawia, że praca fizyczna w winnicach jest czasami bolesna, ale ma korzystny wpływ na choroby winorośli (w szczególności mączniaka). Bardzo suche gleby ograniczają konkurencję między roślinami. Wiosenne zabiegi przeprowadza się siarką, a gdy wymaga tego rocznik mieszanką Bordeaux, czasem z różnymi naparami ziołowymi.

Wszystkie winogrona w tym cuvée pochodzą z 4 działek położonych w dwóch bardzo różnych miastach, Rasiguères i Caudiès de Fenouillèdes. Wszystkie soki są poddawane procesowi winifikacji oddzielnie, a następnie składane po pierwszym lub drugim rozstawieniu. Czas kadzenia waha się od trzech tygodni w przypadku Carignan i Syrah do pięciu tygodni w przypadku Grenache. Winifikację przeprowadza się przy najmniejszej możliwej ingerencji: prostego wybicia podczas kadzenia, a następnie kilku regałów bez przepompowywania.

To cuvée wyróżnia się obecnymi, ale aksamitnymi taninami i dobrą równowagą między kwasowością, objętością alkoholu, strukturą i zakresem aromatycznym. Uwodzicielska butelka o pikantnych i kwiatowych nutach, która doskonale komponuje się z przyjemnym grillowanym mięsem lub pikantnym daniem.

Wino, które zachwyci wszystkich żeglarzy, słodkowodnych lub dalekobieżnych.

Kup wina od francuskiego producenta C’est pas la Mer à Boire w naszym sklepie internetowym.