Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Cantine San Marzano

[produkty]

San Marzano to mała wioska w centrum regionu Primitivo di Manduria DOC, pas lądu otoczony dwoma morzami Salento: Jońskim i Adriatyckim. W 1962 roku nazwa DOC jeszcze nie istniała, a Primitivo di Manduria nie stało się kultowym winem dla miłośników wina. Mimo to 19 winiarzy połączyło siły, aby spełnić swoje marzenie i założyło Cantine San Marzano.

Francesco Cavallo został mianowany Przewodniczącym Rady Dyrektorów. Ta ognista i wizjonerska postać nadal planuje przyszłość, jednocześnie nadzorując teraźniejszość winiarni San Marzano. Nieprzerwanie był prawdziwym sternikiem tej firmy.

W 1996 roku wreszcie pierwsze butelki wyszły z piwnicy, dzięki nowoczesnej rozlewni sfinansowanej przez członków Cantine. Ten zakup oznaczał przejście od towaru do marki, od ekonomii sprzedaży masowej do bezpośredniego związku z konsumentem końcowym.

„... Zrobić wino takie jak to, które zrobili nasi ojcowie i uczynić je oryginalnym i współczesnym ...” To jest cel, który postawiliśmy sobie za pomocą Sessantanni Primitivo di Manduria DOP, jednej z ikonicznych etykiet firmy, który uosabia esencję filozofii San Marzano. Wino, które oddaje ducha miejscowej uprawy winorośli, jest najlepszym wyrazem tysiącletniej miłości naszego ludu do prymitywnych winogron tej ziemi; a to stało się nowym „klasykiem”, oryginalnym i najbardziej lubianym i naśladowanym przykładem nowego sposobu wytwarzania wina na całym świecie.

„... Najlepsze winogrono to takie, którego jeszcze nie zebraliśmy ...” Rzut kamieniem od Morza Jońskiego Masseria Samia to miejsce pracy i opowieści. Jak to często bywa w przypadku projektu Cantine San Marzano, ta masseria jest strażnikiem wielu treści, zarówno skończonych, jak i nieskończonych: jest to typowa XVI-wieczna farma na wybrzeżu Morza Jońskiego, która została starannie i z szacunkiem odrestaurowana; jest to zrównoważona winnica, której celem jest badanie mniej znanych klonów dobrze znanych rodzimych winorośli oraz prawie zapomnianych.

Będzie to nasz dom otwarty dla naszych gości i przyjaciół, idealne miejsce do opowiadania naszej historii poprzez kursy i dzielenia się wiedzą o winie i kuchni. Będzie to śródziemnomorski ogród otoczony ciszą, gdzie ścieżki przecinają się wśród drzew, kwiatów i ziół naszej śródziemnomorskiej roślinności. I co nie mniej ważne, jest to miejsce, w którym poprzez historie podzielimy się naszym wyobrażeniem o winie i pięknie.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Cantine San Marzano.

Kup wina od włoskiego producenta Cantine San Marzano w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661