Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Cantine Sgarzi

Siedziba Cantine Sgarzi znajduje się w Castel San Pietro Terme, obok starego domu rodzinnego i winnic, w których Luigi po raz pierwszy rozpoczął produkcję wina.

Istnieje kilka podstawowych zasad życia, które przetrwały próbę czasu. W jakimś kształcie lub formie zasady te pojawiają się we wszystkich kulturach, religiach i cywilizacjach. Oto moja prosta lista: bądź kochający, bądź autentyczny, bądź pozytywny, cierpliwy i wierzący. Starałem się zaszczepić moje zasady w mojej rodzinie poprzez poświęcenie i pasję, jaką mam dla mojej pracy i mojej ziemi - Stefano Sgarzi

Początki

W 1933 roku Luigi założył swoją winiarnię na wsi w małej wiosce Castel San Pietro Terme, która znajduje się na obrzeżach pięknego miasta Bolonia, i uprawiał swoją pierwszą winorośl.

Tradycja i wartości

Cantine Sgarzi Luigi to winiarze czwartego pokolenia, którzy nadal podtrzymują pasję i zamiłowanie do wina, które charakteryzowały ich założyciela Luigiego Sgarzi.

Dzisiaj

Firma została przekazana z ojca na syna i jest teraz własnością drugiego wnuka Luigiego, Stefano. Dziś cała rodzina Sgarzi pracuje razem w winnicy: Nadia, żona Stefano, syn Luigi Leonardo i dwie córki Anna i Francesca.

Misja

Dostarczaj produkty wysokiej jakości, skutecznie spełniające potrzeby różnych konsumentów na całym świecie.

Filozofia

Wino jest przecież produktem emocjonalnym i kulturowym. Nasz sukces częściowo wynika z naszej otwartości na nowe kultury i kreatywności w zaspokajaniu potrzeb rynków wschodzących. Nowoczesna winiarnia zbudowana jest z naturalnych materiałów ze źródeł odnawialnych. Panele fotowoltaiczne dostarczają prawie 90% energii winnicy.

Region

W 1933 roku Luigi założył swoją winiarnię na wsi w małej wiosce Castel San Pietro Terme. Castel San Pietro Terme, miasto o silnym charakterze turystyczno-uzdrowiskowym, położone jest u podnóża zielonych wzgórz Bolonii, na granicy między Emilią i Romagną.

Castel San Pietro Terme posiada certyfikat „Cittàslow” („Slowcity”), który wyróżnia się wysoką jakością życia i wieloma usługami dostępnymi dla mieszkańców i gości. Uzdrowisko, gra w golfa, kolarstwo górskie lub opalanie się w zielonym parku Lungo Sillaro to jedne z najpopularniejszych atrakcji wśród odwiedzających. Zbudowane ponad śladami pierwotnego rzymskiego i średniowiecznego układu, historyczne centrum miasta ma piękny wygląd z XVII-XVIII wieku, charakteryzujący się tradycyjnymi portykami, jest to cecha wspólna z pobliską Bolonią. Symbolem miasta jest Cassero zbudowany w 1199 roku, w którym miasto zostało założone i szczycący się niedawno odrestaurowanym teatrem. Do najbardziej podziwianych zabytków należy Santuario del Crocifisso na głównym placu oraz pobliska dzwonnica z 55 dzwonami, co jest unikalną cechą w Europie.

Winnice

Zróżnicowany rodzaj gleby występujący na ziemiach producenta gwarantuje bardzo szeroką gamę win, a innowacyjne praktyki uprawy winorośli i techniki winiarskie zapewniają wysokie standardy jakości.

W ich winnicach z wielką uwagą przestrzega się wszystkich zasad Rolnictwa Zintegrowanego i Zrównoważonego. Stosują ekologiczne techniki rolnicze, które są zgodne z ochroną środowiska naturalnego, całkowicie bez glifosatu. Ponadto posiadają stację uzdatniania wody, która pozwala zmniejszyć straty wody.

Produkcja

Proces produkcji Cantine Sgarzi Luigi rozpoczyna się od doskonałego surowca. Proces jest wynikiem innowacji, która w pełni respektuje zasady wielkich tradycji winiarskich. Winiarnia jest wyposażona w najnowocześniejszy park maszynowy, który przekazuje najlepsze dostępne technologie w ręce enologa firmy, abyśmy mogli wydobyć to, co najlepsze z każdego grona. Kilka chłodni i najlepsza technologia winifikacji gwarantują ciągłą i elastyczną produkcję, zawsze nastawioną na jakość.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Cantine Sgarzi.

Kup wina od włoskiego producenta Cantine Sgarzi w naszym sklepie internetowym.