Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Casa de Vilacetinho

[produkty]

Historię Casa de Vilacetinho można pomylić z historią Vinhos Verdes. Położona w parafii Alpendurada, w gminie Marco de Canavezes, jest jedną z najstarszych marek w regionie, wnosząc ważne kamienie milowe do historii portugalskich win. Cofając się w czasie, Vilacetinho można było uznać za „giganta” w porównaniu ze strukturą innych dóbr w Douro, ze względu na połączenie dwóch starych gospodarstw, które od wieków od średniowiecza integrują dziedzictwo ziemskie klasztoru - Benedyktyn z Alpendurady.

W tamtym czasie było to niewiele ponad sto hektarów ziemi uprawnej, położonej na płaskim terenie, tuż przy korycie rzeki Douro - rodzaj latyfundium w regionie charakteryzującym się małymi gospodarstwami. Jednym z jego ekslibrisów był elegancki Casa de Vilacetinho, autentyczny mały dworek z XVII i XVIII wieku, otoczony klasycznym ogrodem, który oddziela dom od winnic i pozostałej części rolniczej.

Quinta de Vilacetinho, ze względu na swoją wielkość, jest wyjątkową posiadłością w kontekście regionu, w którym jest zintegrowana, gdzie wyróżniają się wybitne cechy rolnicze. W rezultacie powstają wyjątkowe wina, prawdziwe portrety charakterystycznego terroir, które daje im życie. Różne, wyrafinowane wina z pewną cechą szampana.

Doceniane na całym świecie wina Casa de Vilacetinho uwieczniły niektóre z najbardziej niezwykłych momentów dla win portugalskich. Jedno z tych wspomnień sięga 1957 roku, kiedy Portugalię odwiedziła Isabel II, królowa Anglii, której podano wino z Domu Vilacetinho, wybranego przez samych Anglików spośród kilku prezentowanych win.

Winorośle czerpią swoją osobowość z ziemi, na której są sadzone, i warunków, na jakie są narażone. W Casa de Vilacetinho ten wyjątkowy terroir pozostawia swój ślad w naszych winnicach. Te warunki, które rozwinęły się na przestrzeni wieków, nadają naszym winogronom głębi i charakteru.

Obecnie winnica zajmuje powierzchnię około 30 hektarów, rozwijając się na połówce stoku w sposób ciągły i uporządkowany, z przeważającą ekspozycją południową, przyjmując jako sposób prowadzenia prosty kordon.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Casa de Vilacetinho.

Kup wina od portugalskiego porducenta Casa de Vilacetinho w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-710-801