Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Casal Branco

Posiadłość Casal Branco znajduje się na lewym brzegu rzeki Tag w Almeirim (Portugalia) i od ponad dwóch stuleci jest własnością tej samej rodziny. Ma powierzchnię 1100 ha, z czego 140 upraw winorośli.

Istniejące winnice pochodzą głównie z portugalskich odmian, takich jak biały "Fernão Pires". Wina czerwone produkowane są głównie z „Trincadeira”, „Castelão”, „Touriga Nacional”; a ostatnio Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Alicante i Syrah. Winifikacja jest starannie prowadzona w starej winiarni, która jest budynkiem z XVIII wieku, dostosowanym do nowych technik, niezbędnych do poszanowania i wydobycia tego, co najlepsze z potencjalnej jakości winogron. Wszystko to, dodane do długiej tradycji produkcji wina, znajduje obecnie odzwierciedlenie w publicznej regeneracji win produkowanych w Casal Branco.

Falcoaria to portugalskie słowo określające sokolnictwo i był to rzeczywiście ulubiony sport portugalskiej rodziny królewskiej trzy wieki temu. Winnice, które obecnie produkują winogrona używane do produkcji win Casal Branco, zostały zasadzone na miejscu, które do XVII wieku było jednym z największych łowisk królewskich sokołów w Portugalii.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Casal Branco.