Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Castel d'Age

Historia Castell d’Age jest związana z trzema pokoleniami kobiet: babcią, matką i córką. Katalończyk z urodzenia. Szwajcar z ducha. A ich symbolem jest gryf. Gryf był mitologicznym stworzeniem, pół orłem i pół lwem. Król nieba i ziemi. I symbol Castell d’Age. Castell d’Age to opowieść o kobietach i bogach.

Bogowie, którzy zdecydowali się umieścić Castell d’Age w Alt Penedès. na południowym zboczu tajemniczej, świętej góry Montserrat. W małej wiosce La Beguda Baixa. Bardzo szczególna kraina, przeznaczona do podtrzymywania wieloletnich tradycji ich przodków. Ale jednocześnie otwarta na nowe inicjatywy. Mając jeden cel: produkować wyjątkowe wina i kawę.

Wszystko zaczęło się od Aurèlia Figueras. Kobieta wyprzedzająca swoje czasy. Inteligentna kobieta umiała tchnąć życie w ziemie, które należały do jej rodziny od ponad 50 lat.

Anne Marie Comtesse była inspiracją do stworzenia piwnic mieszczących się w XVIII-wiecznym wiejskim domu pod koniec lat 80-tych. Mistrzyni produktów z ziemi. Wojowniczka. Zaangażowana w ochronę środowiska. Była pionierem we wprowadzeniu rolnictwa ekologicznego.

Olivia Junyent to córka i wnuczka dwóch wyjątkowych kobiet. Szanowanie rodzinnego etosu robienia rzeczy w tradycyjny sposób. Wojowniczka. Wraz z rodzeństwem reprezentuje aktualne trendy w ekologicznej uprawie winorośli.

Trzy niezwykłe kobiety produkujące niezwykłe wina i kawę.

Ponad 20 lat temu na posiadłościach Castell d’Age były pionierami we wprowadzaniu rolnictwa ekologicznego. Filozofię przyniosła Anne Marie. Szacunek dla ziemi. Robienie rzeczy dobrze. Dbałość o szczegóły. Wyniki są do zobaczenia. Są w smaku.

Jako nowe pokolenie podążające jej śladami, poszliśmy o krok dalej, przechodząc na rolnictwo biodynamiczne. Metoda, która szanuje relacje między człowiekiem a ziemią. Który istniał zawsze.

Poszanowanie ziemi i środowiska to główny priorytet. Są oni świadomi, że wszystko, co dzieje się na Ziemi, jest odbiciem tego, co dzieje się w kosmosie, pracują zgodnie z cyklami Księżyca, planet i konstelacji.

Naszym najcenniejszym skarbem jest nasza ziemia. Postrzegamy ją jako żywą istotę, pełną życia, dynamiczną i harmonijną. Jest odpowiedzialny za uczynienie naszych produktów niepodobnymi do innych i nadanie typowych cech, których szukamy dla naszych win i kaw. Dlatego nawozimy go kompostem bydlęcym, który tworzymy i do którego dodajemy preparaty biodynamiczne. Wykorzystanie maszyn w winnicach jest ograniczone do ścisłego minimum. Akceptujemy spontaniczny wzrost roślinności zapewniający bioróżnorodność na naszym terenie. Używamy zasobów, które dostarcza nam ziemia, by chronić bogactwa pozostawione przez naszych przodków.

Ziemia przede wszystkim. Odpowiedzialność i miłość, czują do ich środowiska, to one ukształtowały ich tożsamość.

Część ich pracy polega na tym, aby wiedzieć, jak wybrać najbardziej odpowiednią glebę dla każdej odmiany winogron. Jeśli chodzi o godziny nasłonecznienia i ilość opadów, dba o to śródziemnomorski klimat. Mówią, że bogowie żyją na górze Olimp. W Castell d’Age bogowie żyją i mają się dobrze, przybierając postać winorośli na posiadłościach. Uprzywilejowane ziemie, znajdują się w Penedès D.O. Składa się z różnych rodzajów gleby i znajduje się na różnych wysokościach. Tak, aby każda odmiana znalazła najbardziej odpowiednie środowisko, w którym może wyrazić swój wielki potencjał.

Tutaj rodzina Junyent produkowała doskonałe winogrona już w połowie XX wieku. Ich dziadek, Josep Maria Junyent, jako pierwszy zasadził Cabernet Sauvignon w Penedès, aby uczcić narodziny swojego pierwszego wnuka.

Obecnie ziemie Castell d'Age są doskonałym przykładem organicznej uprawy winorośli.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańkskiego producenta win Castel d'Age.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Castel d'Age w naszym sklepie internetowym.