Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Josep Masachs

[produkty]

Wizja

Josep Masachs Llorach, był właścicielem winnic w Vilafranca del Penedès już w 1920 roku. W tym czasie był jednym z pionierów w regionie produkującym wina niemusujące, które wytwarzał na własny użytek i do dzielenia się wyłącznie z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Z biegiem czasu nabył kolejne winnice, niektóre z nich położone na historycznej górze Sant Pau, na obszarze o bogatym krajobrazie i bardzo zróżnicowanych glebach.

Profesjonalizacja

Jego wizja zainspirowała jego syna, Josepa Masachsa Juvé, do kontynuowania produkcji wina. Wziął hobby swojego ojca i uczynił z niego swój zawód i zamienił swój dom, znany wszystkim jako Cal Cabanyes, w swoje centrum produkcyjne. To tutaj zaczęli produkować wina musujące metodą rzemieślniczą i tradycyjną. W 1950 roku pierwsze oznakowane wino cava (znane wówczas jako Champán lub Xampany) ujrzało światło dzienne pod nazwą Les Cabanyes i towarzyszyło jej godło rodziny. Tarcza Masacha reprezentuje ziemię, oprócz innych cech, które wzbogaciły ich przodków, takich jak wigor, radość i przyjaźń. Doskonały charakterystyczny symbol reprezentujący ich wina. W latach 60-tych nie wolno było już produkować wina w domu, wprowadzono mechanizację, a w okolicy zaczęły pojawiać się pierwsze traktory.

Wysiłek

W 1977 roku kolejne pokolenie przejęło rodzinny biznes, Josep i Joan Masachs Painousowie dołożyli wszelkich starań, aby produkty były w pełni rozpoznawalne. W międzyczasie Vilafranca rozrosła się i wiele obszarów winnic stało się glebą miejską. Wtedy zapadła decyzja o utworzeniu biura handlowego przy Ponent Street. W 1980 roku wypuszczono nową linię Cavas, Louis de Vernier. Powoli był znany ze swojej jakości najpierw w kraju, a później za granicą. W 1984 roku, tuż przed zbiorami, urodziła się pierwsza córka Josepa, Karolina, i na jej imię zrobiono specjalny kupaż. Po raz pierwszy w jednym z produktów zostały użyte winogrona odmiany Chardonnay uprawianej w winnicach producenta.

Zuchwałość

W 1985 r. przedsiębiorcy ci opracowali plan rozwoju i w tym celu kupili posiadłość La Montsarra, 40 hektarów położoną w Torrelles de Foix. Tam zbudowali podziemną „cava” w stylu katalońskich dworów i zasadzili klasyczne odmiany wina cava: Macabeo, Xarello i Parellada. Po długim okresie leżakowania na osadzie został uwolniony cava Carolina. Poza tym w pierwszej kolejności wprowadzono na rynek wina niemusujące produkowane przez lokalne i zagraniczne odmiany. Zbiory przedłużono od końca sierpnia do połowy października, biorąc pod uwagę stopień dojrzałości każdej odmiany, która była później oddzielnie fermentowana w winnicy. Wszystko to odbywało się poprzez pracę we własnych winnicach i długoterminowe dzierżawy.

Czar


Obecnie czwarte pokolenie rodziny przybyło z otwartym i innowacyjnym nastawieniem. Pod czujnym okiem Joan Masachs i kierowanym przez Alexa Ruíza Masachsa - pracowitego, ciekawskiego i kreatywnego z dużym doświadczeniem w enologii i globalnej sprzedaży - wartości rodzinne zostały zinterpretowane na nowo, aby przekazać je poprzez produkty bardziej przyjazne dla środowiska. W związku z ciągłym wzrostem obecności handlowej, nadal są zasadniczo rodzinną winiarnią, w której funkcje są mieszane, a każda osoba wykonuje różne zadania zgodnie ze swoim profilem. Przez lata nauczyli się również, jak otaczać się solidnym zespołem profesjonalistów, który ich wzbogaca i uzupełnia, zarówno technicznie, jak i komercyjnie.

Dusza

Stałość jest wartością, która pozwoliła im coś zmienić przez te 100 lat intensywnej podróży. Dzięki pasji każdego dnia są bardziej zorientowani na szczegóły. Dążą do jakości swoich produktów, wykonanych z rodzimych odmian, które pozwalają im wyrazić wyjątkowość każdego obszaru. Obecnie poszukiwania te doprowadziły do poszukiwania projektów wykraczających poza Penedes, a także wyszukanych win i kaw o niepowtarzalnym charakterze, pełnych niuansów i przyjemności.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Josep Masachs.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Josep Masachs w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661