Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Château d'Esclans

Château d'Esclans znajduje się w wyjątkowym miejscu, na wzniesieniu w pobliżu Gorges de Pennafort, dwadzieścia pięć kilometrów na północny zachód od starożytnego rzymskiego miasta Frejus na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Pierwsze ślady po miejscu zamku sięgają czasów Galów, w których jego położenie służyło jako punkt obserwacyjny do wypatrywania intruzów wpływających łodzią do Zatoki Frejus. Struktura lub fundament piwnicy zamku (znany dziś jako najstarszy w regionie) mieścił oryginalny zamek, który Comte de Provence podarował Gérardowi de Villeneuve w 1201 r. Obecny zamek, inspirowany projektem toskańskiej willi, został zbudowany w latach połowa XIX wieku.

Château d’Esclans leży w centrum departamentu Var, gdzie produkowana jest większość prowansalskiego AOC różowego. Teren był okupowany już 2500 lat temu, kiedy prawdopodobnie służył jako punkt obserwacyjny dla intruzów wpływających do Zatoki Frejus. Pierwotny zamek - z którego obecnie zachowała się tylko piwnica - pochodzi sprzed XII wieku. W 1201 roku Gérard De Villeneuve, należący do zamożnej rodziny z Marsylii, przejął zamek i większość powierzchni Vallée d'Esclans, która ostatecznie została sprzedana w parcelach. Dwaj bracia, Sauveur Louis Ranque i François Alexandre Ranque, byli następnymi właścicielami zamku, znanego wówczas jako Terre d’Esclans.

W 1875 roku sprzedali posiadłość Josephowi Toussaint Caussemille, który produkował drewniane zapałki w pobliżu Marsylii. W 1955 r. Posiadłość należała do rodziny Perraud do 1994 r. W tym czasie została ona zakupiona przez szwedzki fundusz emerytalny, który produkował niewielką ilość wina, a pozostałe winogrona sprzedano sąsiednim winiarzom. Sacha Lichine kupił Château d’Esclans w 2006 roku. Obecnie jest na nim 345 akrów (140 ha) winnic. Całkowita powierzchnia nieruchomości to 1055 akrów (427 ha).

Głównym winogronem uprawianym na tej posiadłości jest Grenache, a następnie Vermentino. Inne winogrona to Cinsault, Merlot, Mourvèdre, Syrah i Tibouren. Château słynie ze starych winorośli Grenache, które produkują winogrona o większej koncentracji smaku niż młodsze winorośle. Wraz ze wzrostem wysokości, na której znajdują się parcele, rośnie wiek winorośli. Na najwyżej położonych działkach winorośl ma 90 lat.

Kup wina od francuskiego producenta Château d'Esclans w naszym sklepie internetowym.